Známy spevák nie je antivaxer, ale je za slobodu rozhodovania o svojom tele
28 | 07 | 2021 I Ondrej Štefik

Spevák Robo Papp verejne na svojom facebookovom statuse vyjadril svoj postoj k očkovaniu. Podporil slobodnú voľbu vo veciach rozhodovania o svojom tele. Moje telo je môj chrám

„Nie som proti očkovaniam, ani proti ľuďom, ktorí sa očkujú. Je mi jedno, čo kto robí so svojím telom. Som za slobodu v rozhodovaní akú chemickú látku vpravím do svojho tela," začína úvodom svojho statusu známy spevák. Liberálny postoj k vakcinácií vyjadril Papp heslami: „Bez vyhrážok, bez obmedzovania, bez posmeškov, bez rozdeľovania na dve skupiny."
Antivaxer nie je ten čo má rád slobodu v rozhodovaní o svojom tele

„Aj tak majú ľudia potrebu volať ma antivaxer. Asi je to taká "light" nadávka, ktorá príde ľuďom prijateľná," predpokladá spevák o preferovanom slove "antivaxer".  Zároveň v predpoklade pokračuje a dodáva, že: „Keby povedali že som debil, už by sa so mnou asi ťažko bavili zoči voči. Ale keď povedia antivaxer, naznačujú čo si o mne myslia, ale zároveň sa so mnou v pohode môžu baviť keď ma stretnú naživo."

Každá akcia má svoju reakciu. Umelec sa v ňom nezaprie a  preto vymýšľa kreatívnu prezývku pre tých, ktorí vnucujú svoje videnie sveta, slovami:„ Asi by teda začnem používať odo dnes na ľudí ktorí mi vnucujú svoje presvedčenie pomenovanie "antifreedomeri"."

Blog

Staňte sa blogerom
pre Hlavný denník

Rád píšeš? Môžeš sa realizovať. Tvoje úvahy, názory, glosovania udalostí majú u nás svoje miesto.