HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Telefonáty kajúcnikov sú už verejne známe. O motíve ich konania zatiaľ nik nepíše.

Fotokoláž / Redakcia (via Facebook/wikipedia)

Zatiaľ sa nepreukázalo či boli, alebo neboli zneužití univerzálni kajúcnici tak, ako o tom už mesiace pojednávajú predstavitelia strany Smer-SD. Všetko však nasvedčuje, že by to tak mohlo byť. Jedným z hlavných dôkazov majú byť telefonáty, ktoré cielene zachytila SIS.

O systéme kajúcnikov a väzby vraví Fico už mesiace.

Jeden z účelových kajúcnikov Peter Petrov sa k účelovým výpovediam v kauzách Očistec či Judáš priznal v telefonáte, ktorý zachytila a zdokumentovala tajná služba. Už niekoľko mesiacov eviduje kauzu výpovedí kajúcnikov aj verejnosť. Hovoril o tom aj minister Krajniak na nedeľňajšej tlačovke.

Remeta pre Aktuality: trestné stíhanie voči policajnému prezidentovi Kovaříkovi začne tento týždeň

SIS sa venovala ovplyvňovaniu výpovedí kajúcnikov už mesiace. Profesionálni svedkovia, ktorí majú často kriminálnu minulosť sa o zvláštnych skutočnostiach rozprávali v telefonických rozhovoroch, ktoré zachytila spravodajská služba.

Krajniak s Pčolinským majú podozrenie na manipuláciu vyšetrovaní

Tajní majú mať dôkazy o krivých výpovediach kajúcnikov Csabu Dömötöra, Petra Petrova a Mateja Zemana. V pondelok o tom mali získať dôkazy média. Či získanie dôkazov má spojitosť s tlačovou besedou Krajniaka a Pčolinského je zatiaľ v rovine špekulácií, ktoré sa objavili na internete.

Telefonické rozhovory veľa odhalili
Petrov sa mal v telefonáte chváliť, že polícii pomohol rozbehnúť mnohé mediálne zaujímavé kauzy, kde došlo k obvineniu a stíhaniu nominantov bývalej vlády. Vyšetrovatelia Ján Čurilla a Pavol Ďurka sa mali podľa Denníka SME správať podozrivo.
Peter Petrov do telefónu hovoril: „A ja si pamätám, keď mi povedal Čurilla, že keby neni mňa, neni takáčovcov, keby neni takáčovcov, neni Makóa, keby neni Makó, neni Očistec, keby neni Očistec, neni Judáš, všetko som to robil ja…“ „Čo sa my dvaja dohodneme, to budem vypovedať, aby ti to sedelo,“ mal povedať vyšetrovateľovi NAKA do telefonátu Peter Petrov.
Stále nie je isté, akú úlohu mala mať v celom prípade tajná schôdzka v pivnici SIS, ktorej sa zúčastnila aj prezidentka Čaputová.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/07/28/okrem-100-tisic-zobral-mikulec-dalsich-15-tisic-je-z-toho-aj-pisomny-zaznam-sokuje-michelko-video/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info