HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Prevažná časť“ pandémie v Spojenom kráľovstve skončí do októbra, tvrdí britský epidemiológ

Zdroj: Pixabay.com

Epidemiológ Neil Ferguson tvrdí, že „prevažná časť“ pandémie v Spojenom kráľovstve môže skončiť do konca októbra. Poznamenal tiež, že vysoká miera zaočkovanosti výrazne znížila počet hospitalizovaných a úmrtí v krajine, informuje portál RT.

Anglicko ráta s porážkou pandémie do októbra

Počas rozhovoru pre BBC v utorok epidemiológ Neil Ferguson uviedol, že „boj proti pandémii sa zásadne zmenil“ vďaka rozsiahlemu očkovaciemu programu v krajine.

„Účinok vakcín bol obrovský pri znižovaní hospitalizácii a úmrtí. Som presvedčený, že v októbri sa zbavíme väčšiny pandémie,“ uviedol.

Profesorove tvrdenia prišli potom, čo Spojené kráľovstvo pozorovalo šesťdňový pokles koronavírusových infekcií. Prípady v pondelok klesli z približne 46 500 na tesne pod 25 000. Popri dramatickom poklese infekcií je hospitalizácia stále nižšia ako 1 000 hospitalizácií denne a denný počet obetí zostáva taktiež nízky.

Potvrdené: Nový liek takmer stopercentne zlikviduje nebezpečnú formu rakoviny prsníka

Zatiaľ čo Fergusonove predpovede dávajú priestor nádeji, epidemiológ zdôraznil, že Covid úplne nezmizne. Podľa jeho slov však „veľká časť pandémie“ skončí v októbri.

Ferguson bol prezývaný ako „profesor Lockdown“ za jeho obhajobu a zapojenie sa do vykonávania prísnych opatrení. Jeho cieľom bolo obmedziť šírenie koronavírusu na jar 2020.

V Iráne zadržali agentov Mosadu, ktorí údajne plánovali nepokoje

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info