HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pčolinský: Vraj sa pripravuje trestné stíhanie všetkých, ktorí sa podieľajú na vyšetrovaní manipulácií s výpoveďami!

Roman Mikulec s Petrom Kovaříkom podľa Petra Pčolinského hrubým spôsobom zasahujú do vyšetrovania. Zdroj: FB / Peter Pčolinský

„Potvrdzuje sa to, čo som písal pred pár dňami, že postup policajného prezidenta bol zrejme nezákonný a zastavením zásahovky zmaril zadržanie obvinených, ktorí ušli. …Šušká sa, že NAKA spolu s UŠP pripravuje trestné stíhanie všetkých, ktorí sa podieľajú na vyšetrovaní manipulácie s výpoveďami,“ tvrdí Pčolinský. 

Pčolinský reaguje

Podpredseda hnutia Sme rodina a poslanec parlamentu Peter Pčolinský sa síce pomaly, no isto pridáva v boji proti vedeniu polície na stranu opozície. Ako v statuse na sociálnej sieti priznáva, postup policajného prezidenta bol zrejme nezákonný a zastavením zásahovky zmaril zadržanie obvinených, ktorí ušli.

Podľa Pčolinského, krajský prokurátor Remeta v podcaste pre Aktuality hovorí, že prokuratúra pripravuje trestné stíhanie, v ktorom bude preverovať postup policajného prezidenta. „Potvrdzuje sa tak to, čo som písal pred pár dňami, že postup policajného prezidenta bol zrejme nezákonný a zastavením zásahovky zmaril zadržanie obvinených, ktorí ušli. Pravda vyjde na povrch, hoci je nepríjemná,“ konštatuje Peter Pčolinský. Dodáva, že vraj sa už šušká, že NAKA spolu s Úradom špeciálnej prokuratúry pripravuje trestné stíhanie všetkých, ktorí sa podieľajú na vyšetrovaní manipulácie s výpoveďami.

Exriaditeľ SIS svojimi zisteniami zjavne niekomu riadne šliapol na otlak

„Netuším či je táto informácia pravdivá, ale ak by bola, neprekvapilo by ma to,“ píše v statuse zjavne znechutený poslanec a podpredseda Sme rodina. Jeho brata sa vraj potrebovali zbaviť práve preto, že už v januári upozorňoval kompetentných na to, že dochádza k manipulácii s výpoveďami „kajúcnikov“ a zjavne niekomu riadne šliapol na otlak. „Napriek tomu, že jeho obvinenie je postavené výlučne na výpovedi kajúcnika bez akýchkoľvek dôkazov, napriek tomu že množstvo svedkov a ďalších dôkazov vyvracia verziu kajúcnikov, môj brat nebol doteraz zbavený mlčanlivosti a hnije piaty mesiac v kolúznej väzbe,“ hnevá sa Peter Pčolinský v samom závere svojho statusu.

Mikulec s Kovaříkom hrubým spôsobom zasahujú do vyšetrovania, šokuje poslanec Pčolinský

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info