HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Ministerstvo spravodlivosti USA rozviazalo jazyk svojim úradníkom v kauze prezidentských volieb

Fotokoláž / Redakcia (via Facebook|

Okolnosti prípadu v kauze prezidentských volieb a následného útoku na kapitol prechádza do ďalšej fázy. Ministerstvo spravodlivosti USA požiadalo listom svojich bývalých zamestnancov, aby vypovedali o predmetnej kauze pred kongresom. Zbavilo ich služobnej mlčanlivosti. Informuje televízia NBC News.

Ministerstvo spravodlivosti udeľuje povolenia k výpovediam

Niektorým bývalým predstaviteľom Trumpovej administratívy oznámilo ministerstvo spravodlivosti, že môžu odpovedať na otázky Kongresu. Otázky by sa mali vzťahovať na snahy napadnutia, zastavenia, sčítania, alebo zvrátenia výsledkov prezidentských volieb. Otázky by mali dostať aj od Snemovne pre dohľad a Senátnych súdnych výborov. 

Bidermanova tabuľka donucovania: Už v 50-tych rokoch mali návod ako zlomiť človeka. To dnes aplikujú pod rúškom Covidu!

V senáte to vrie

Senátny výbor napríklad informoval svedkov, že sa zaoberá správami o „údajnom sprisahaní medzi vtedajším prezidentom Donaldom Trumpom a vtedajším zástupcom generálneho prokurátora civilnej divízie Jeffrey Bossertom Clarkom s cieľom využiť ministerstvo spravodlivosti na podporu Trumpovho úsilie o rozvrátenie výsledkov prezidentských volieb v roku 2020. “

Ministerstvo má enormnú snahu o vyšetrenie

Ministerstvo spravodlivosti USA uviedlo, že zvykne odolávať snahám kongresu vyšetrovať ich bývalých úradníkov, v tomto prípade však urobilo výnimku.  „Toto povolenie zostáva v platnosti,..“ uvádza ministerstvo spravodlivosti na margo skoršieho súhlasu, aby svedčili o plánovaní a reakcii ministerstva spravodlivosti na nepokoje v kapitole.

Pastor z Tennessee: „Nehrám tieto demokratické hry, ľudia s rúškom tu nie sú vítaní“

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info