HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Iráne zadržali agentov Mosadu, ktorí údajne plánovali nepokoje

Mosad / Maharashtra Desha

Iránske bezpečnostné zložky zadržali v utorok agentov pracujúcich pre Izrael, pričom zhabali aj zbrane, ktoré mali byť použité pri nimi vyprovokovaných“nepokojoch“, oznámila iránska štátna televízia. Informovala o tom agentúra AFP.

„Zadržali sme sieť agentov špionážnej agentúry (Mosad) sionistického režimu… po tom, čo prekročili západnú hranicu (Iránu),“ uviedol predstaviteľ iránskeho ministerstva informácií a bezpečnosti. Irán na západe hraničí s Irakom a Tureckom.

Tiež sme zabavili „zásobu zbraní a munície“ ktorú plánovali použiť „agenti Mosadu… počas nepokojov a na atentáty,“ dodal.

V Tunisku prepukli masové protipandemické demonštrácie. Prezident už odvolal vládu a rozpustil parlament

Tento nemenovaný predstaviteľ iránskeho ministerstva nespresnil národnosť zadržaných, a ani ich nespojil s nedávnymi protestami, ktoré v krajine vypukli v dôsledku pretrvávajúceho nedostatku vody, ako aj odstávkam dodávok elektriny.

V ostatných rokoch vypuklo v Iráne viacero demonštrácií proti zlej hospodárskej situácií a zhoršujúcim sa životným podmienkam. Vláda v Teheráne z násilností na nepokojoch často viní svojich nepriateľov, najmä USA a Izrael, avšak aj exilovú opozičnú Organizáciu ľudových mudžahedínov Iránu (MEK), ktorú považuje za teroristickú organizáciu.

Podľa ľudskoprávnych organizácií pôsobiacich mimo Iránu však za násilie na protestoch môžu bezpečnostné zložky islamskej republiky.

Human Rights Watch obvinila Izrael zo zjavných vojnových zločinov v Gaze

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info