MUDr. Michal Piják: Dôkaz o efektívnosti očkovania opakujú zapredanci farmafiriem. Je zavádzajúci
27 | 07 | 2021 I Gabriela Fedičová

Primitívne vysvetlenie, s ktorým môžu súhlasiť iba osoby so zakrpatenou schopnosťou kritického myslenia! Tak hodnotí  MUDr. Piják tvrdenie, že neexistujú dôkazy o tom, že variant Delta Sars-CoV.2 má nižšiu mieri úmrtnosti, ako jeho predchodcovia. Ide podľa neho o zavádzajúce vysvetlenie, ktoré papagájujú všetci zapredanci farmafiriem, ako dôkaz efektívnosti očkovania.


Variant Delta SARS-CoV-2 sa podľa Health Feedbacka stal v Spojenom kráľovstve rozšíreným od mája 2021. MUDr. Piják vychádzajúc z textu uvádza, že tvrdenie, že miera úmrtnosti variantu Delta je nižšia kvôli výsledku očkovania a charakteristík neočkovanej populácie je zavádzajúce. A navyše sa stalo kousi mantrou pre farmafirmy, ktoré preferujú očkovanie.
Delta variant nie je virulentnejší, ako jeho predchodcovia, aj údaje ukazujú opak

V príspevku na sociálnej sieti poukazuje na to, že udalosti spojené s rozšírením delta variantu vo Veľkej Británii svedčia o opaku. "Vo Veľkej Británii je podľa oficiálnych údajov takmer 100% prípadov spôsobených variantom Delta. Veľa sa špekulovalo v médiách o význame Delty a o tom, či okrem mierne vyššej prenosnosti môže byť aj virulentnejšia. Údaje zhromaždené vo Veľkej Británii od januára nielenže nepodporujú hypotézu, že Delta je virulentnejšia, ale naznačujú opak: zníženú virulenciu," píše MUDr. Piják.

Vakcinovaní začnú najprv chorieť, a potom niektorí oveľa skôr zomierať! varuje Mesík
Sú vakcíny skutočne takou zbraňou, ktorá dokáže „poraziť“ koronavírus? Ako sa ukazuje, nie sú. Sú len dobrým spôsobom ako si farmafirmy namastia svoje vrecká stámiliónmi eur. Najnovšie skúsenosti z Izraela, ktorý patrí medzi krajiny s najvyšším... Čítať ďalej
27 | 07 | 2021 | Jozef Uhlarik

Pri klesajúcom trende ide o výsledok kombinácie viacerých faktorov


"CFR pre COVID-19 v UK vykázal silný, klesajúci trend od januára 2021 a v súčasnosti je na historickom minime 0,186% k 10. júlu 2021. Táto veľmi nízka hodnota CFR môže byť výsledkom kombinácie viacerých faktorov," vysvetľuje MUDr. Piják.

"Môže ísť o zníženie letality variantu Delta, silne existujúcu imunitu v populácii získanej prirodzene - pred pandémiou alebo počas nej. Alebo očkovaním. Alebo tým, že mladší ľudia tvoria väčšiu časť populácie infikovanej touto vlnou, pretože staršia populácia vo Veľkej Británii už bola očkovaná," vysvetľuje ďalej.„Vďaka“ zavádzajúcej reklame nával záujemcov o očkovanie (Stephan Witte)
Komentár Stephana Witta (The Epoch Times) Čítať ďalej
25 | 07 | 2021 | Ingrid Vrabcová
Očkovanie sa zveličuje


Údaje o úlohe očkovania na znížení CFR sa podľa MUDr. Pijáka príliš zveličujú. Dodáva, že vyšší výskyt prípadov u mladých ľudí vôbec nemusí súvisieť s nižším očkovaním tejto skupiny. Môže ísť podľa neho o celý rad iných faktorov. Ako príklad uvádza častejšie spoločenské kontakty, alebo horšie dodržiavanie preventívnych opatrení (ROR) a pod.


"Zabúda sa tiež na možnosť vplyvu klimatických zmien. Aj minulý rok bolo málo mŕtvych a keďže sa netestovalo, tak bolo aj málo prípadov a to bol dôvod, prečo to na jeseň rozkvitlo v plnej paráde, k čomu prispelo výdatne aj celoplošné testovanie," dodáva v závere príspevku MUDr. Piják.

Medzititulky red. HD, text redakčne krátený, originál verzia tu

Občania platia milióny na reklamu vakcín. Zarába na tom farmaceutická spoločnosť
Ministerstvo zdravotníctva v poslednej dobe vynakladá enormné prostriedky na boj s pandémiou. Okrem iného dotuje aj marketing. Milióny idú do reklamy na vakcináciu Slovenska. Na tom celom profitujú výrobcovia vakcín. V konečnom dôsledku to však... Čítať ďalej
27 | 07 | 2021 | Ondrej Štefik