HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Začiatok schôdze na odvolanie Mikulca sa opäť posúva o hodinu

Na snímke rokovacia sála NRSR, ktorej začiatok schôdze na odvolanie ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽANO) sa posúva pre nedostatok poslancov. V Bratislave 26. júla 2021. / TASR - Pavel Neubauer

Začiatok schôdze Národnej rady (NR) SR na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) sa opäť posúva. Ani v pondelok ráno nebolo v rokovacej sále dosť poslancov. Tentoraz chýbala aj opozícia. Podpredseda snemovne preto začiatok rokovania posunul o hodinu, začať sa má krátko po 10.00 h.

Mikulca sa opakovane pokúša odvolať opozícia z iniciatívy Smeru-SD. Rokovanie sa malo začať už v nedeľu (25. 7.). Pre neuznášaniaschopnosť parlamentu sa presunulo na pondelok.

Opozícia ministra kritizuje, okrem iného, za rozhodnutie pozastaviť činnosť vyšetrovateľke Diane Santusovej, vedúcej tímu úradu inšpekčnej služby (ÚIS), ktorý vyšetruje podozrenia zo zneužívania právomocí príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Naďalej mu vyčíta aj situáciu v bezpečnostných zložkách.

Mikulec sa opozičného pokusu o jeho odvolanie neobáva. Návrh na vyslovenie nedôvery označil za legitímne právo opozície. O zotrvaní Mikulca aj policajného prezidenta Petra Kovaříka vo funkcii by mala rokovať aj koaličná rada. Sme rodina hovorí o nezodpovedaných otázkach.

Slovensko ide do Generálneho štrajku! Už tento štvrtok 29.7. pred prezidentským palácom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info