Biskup J. Haľko pozýva pred návštevou Pápeža na prípravu modlitbou ruženca
26 | 07 | 2021 I Imrich Kovačič / TASR

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko, ktorý je zodpovedný za duchovnú prípravu na septembrovú návštevu Svätého Otca, pozýva každý deň na modlitbu jedného desiatku ruženca.


Ako uviedol, pápež František je mariánsky ctiteľ a denne rozjíma nad 15 tajomstvami ruženca. Informuje o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

"Chcem vás pozvať, aby sme sa odteraz modlili jeden desiatok, aby návšteva Svätého Otca priniesla dobré duchovné ovocie, aby sme spolu s Máriou a Jozefom kráčali za Ježišom Kristom," uviedol Haľko. Pápež František prichádza podľa bratislavského pomocného biskupa, aby nás najmä posilnil vo viere. "Ak sa budeme pravidelne každý deň modliť jeden desiatok a prosiť Pannu Máriu, aby orodovala za nás hriešnych, budeme prosiť aj o to, aby slová Svätého Otca padli na úrodnú pôdu. Tým dobrým ovocím je hlbší vzťah k Ježišovi Kristovi. Začnime sa modliť, aby sme mali v polovici septembra hlboký duchovný zážitok," vyzval Haľko.

Pápež František na septembrovej (12. - 15. 9.) návšteve Slovenska navštívi Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca. Vyplýva to z programu návštevy.

"Vytriezvenie pápežom" (Karol Lovaš)
Obávam sa, že pri amaterizme politikov a cirkevných predstaviteľov, ktorý denne, v najrôznejších situáciách dokazujú, pôjde o prvú návštevu pápeža na Slovensku, ktorá prinesie v spoločnosti viac rozdelenia ako pokoja a spokojnosti, píše vo svojom... Čítať ďalej
22 | 07 | 2021 | Gabriel Matta