HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Putin: ruská armáda je schopná odhaliť každého protivníka, pod vodou, na zemi i vo vzduchu

Ruský prezident Vladimir Putin / TASR (AP)

Putin vo svojom príhovore vyhlásil: „ruské námorníctvo má v súčasnosti všetko potrebné na zabezpečenie ochrany našej vlasti, našich štátnych záujmov“. Zdôraznil, že ruská armáda je schopná odhaliť každého protivníka – pod vodou, na zemi i vo vzduchu a „v prípade potreby mu zasadiť neodvrátiteľný úder“.

Putin na vojenskej prehliadke

Ruský prezident Vladimir Putin sa v nedeľu v Petrohrade zúčastnil na slávnostnej vojenskej prehliadke pri príležitosti Dňa ruského námorníctva. Informovala agentúra Interfax. Na tejto prehliadke, ktorá sa konala v ústí rieky Neva, sa zúčastnilo 4000 námorníkov, viac ako 50 lodí, člnov a ponoriek, ako aj 48 lietadiel a vrtuľníkov námorného letectva.

Ruský S-500 vydesil stratégov v USA – dokáže rozbiť ich protivzdušnú obranu (video)

Vojenské prehliadky sa v Deň ruského námorníctva konali aj v niekoľkých ďalších prístavoch na ruskom pobreží. Usporiadali aj aj v Sýrii, kde má Rusko v meste Tartús na pobreží Stredozemného mora námornú základňu.

Ruská armáda je schopná odhaliť každého protivníka

Putin vo svojom príhovore vyhlásil, že „ruské námorníctvo má v súčasnosti všetko potrebné na zabezpečenie ochrany našej vlasti, našich štátnych záujmov“. Zdôraznil, že ruská armáda je schopná odhaliť každého protivníka – pod vodou, na zemi i vo vzduchu a „v prípade potreby mu zasadiť neodvrátiteľný úder“.

Rusko svojimi loďami operuje „prakticky vo všetkých oblastiach svetového oceánu,“ uviedol Putin. Poznamenal, že ruská flotila vlastní silné oceánske lode i ponorkové raketové krížniky s jadrovým pohonom. Pripomenul, že Rusko má k dispozícii aj efektívne námorné letectvo na veľké a krátke vzdialenosti i najnovšie hypersonické vysoko presné zbraňové systémy, „aké na svete stále nemajú obdoby“.

Rusko plánuje na august skúšobné odpálenie rakety Zirkon z jadrovej ponorky

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info