HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Grécka polícia sa dostala do potýčok s protestujúcimi proti povinnému očkovaniu

FOTO TASR/AP

Grécka polícia použila v sobotu slzotvorný plyn a vodné delo na rozohnanie ľudí, ktorí sa zhromaždili v centre hlavného mesta Atény na protest proti povinnému očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters.

Pred gréckym parlamentom sa už tretíkrát tento mesiac zišlo vyše 4000 ľudí a vyjadrovali svoj nesúhlas s povinným očkovaním určitých zamestnancov, napríklad pracovníkov v zdravotníctve a opatrovateľských službách.

Policajný predstaviteľ, ktorý si neželal byť menovaný, uviedol, že niektorí protestujúci hádzali zápalné fľaše, čo políciu donútilo reagovať slzotvorným plynom.

Povinné covidpasy v gastre, kultúre či športe vyvolali protesty v celom Taliansku

Zhromaždenie v stredu bolo tiež poznačené násilím.

Nedávne prieskumy verejnej mienky ukázali, že väčšina Grékov sa dá zaočkovať proti covidu, ktorý si v Grécku od vlaňajšieho začiatku pandémie vyžiadal 12.890 životov. Približne 45 percent z 11 miliónov obyvateľov krajiny je už úplne zaočkovaných.

Grécko nariadilo očkovanie pracovníkom zdravotníctva a opatrovateľských služieb, pretože počty prípadov nákazy rastú. Vláda vyzvala aj učiteľov, aby sa dali zaočkovať dostatočne včas pred septembrovým začiatkom školského roka.

V sobotu bolo v Grécku hlásených takmer 2500 prípadov nákazy koronavírusom, takže celkový počet infikovaných ľudí stúpol na 474.366, píše agentúra Reuters.

Demonštranti spred parlamentu neodišli. Naopak pribúda nespokojných

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info