HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kam to spejeme?! Matovičo-Hegerovská vláda použila slzný plyn na svoj národ. To sa ešte v dejinách SR nestalo, tvrdí Becík (VIDEO)

Na snímke protestujúci proti vládnym opatreniam pred vstupnými dverami do budovy Národnej rady (NR) SR v Bratislave 23. júla 2021. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Veľká skupina ľudí od piatkového dopoludnia blokovala vchod do slovenského parlamentu. Popoludní ich však polícia vytlačila ďalej od budovy. Na odohnanie davu ozbrojené sily podlo použili slzný plyn, k čomu sa na Facebooku vyjadril aj Branislav Becík.

Poslanci mali v piatok na mimoriadnej schôdzi schvaľovať novelu zákona, podľa ktorej by sa pri prijímaní opatrení proti ochoreniu Covid-19 malo prihliadať na digitálny certifikát o očkovaní. Ide o zákon, ktorý jasne diskriminuje nezaočkovaných a rozdeľuje tak národ na dva tábory.

Protestujúci chceli preniknúť do budovy NR SR, v čom im bránili ozbrojené zložky. Pri pokuse o vstup do priestorov parlamentu bol na dav použitý slzný plyn, čo zachytila aj kamera.

Prvýkrát v histórii

Video z tohto incidentu zdieľal aj člen Hlasu Branislav Becík, ktorý poukázal na to, že slovenská vláda prvýkrát v histórii národa použila slzný plyn proti protestujúcim. „Matovičško-Hegerovská vláda použila slzný plyn na svoj národ. Toto sa nikdy v dejinách samostatného Slovenska nestalo!“ Zúri na sociálnych sieťach Becík.

 

Pellegrini chcel nahlas vyjadriť podporu protestujúcim. Tí ho vypískali a označili za zradcu národa

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info