HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Tabák sa chválila kúpaním v chránenom potoku: Ako sa postaví k svojej poslankyni z OĽaNO Budaj?

Romana Tabák / Facebook (Romana Tabák) / Fotokoláž (Redakcia HD)

Poslankyňa Národnej rady SR Romana Tabák sa na sociálnych sieťach pochválila tým, že sa okúpala v chránenom tatranskom potoku. Správa Tatranského národného parku (TANAP) podá podnet na Slovenskú inšpekciu životného prostredia. Minister životného prostredia sa však zatiaľ ku svojej straníčke nevyjadril, informuje portál HN.

Vlna kritiky

Poslankyňa OĽaNO uviedla, že ide o Studenovodské vodopády. ​Táto oblasť je súčasťou TANAP-u, pričom patrí do piateho, teda najvyššieho stupňa ochrany. Jej počínanie vyvolalo veľkú vlnu kritiky a snímku po pár hodinách zo sociálnych sietí stiahla. „Som pripravená niesť zodpovednosť, ak som urobila niečo zakázané,“ ospravedlňovala sa neskôr.

Do TANAP-u zavíta ročne cez štyri milióny návštevníkov. „Keby sa len štvrtina z tohto počtu okúpala v plese alebo tatranskom potoku, mohla by sa nenávratne zmeniť kvalita týchto ekosystémov,“ podotkla hovorkyňa TANAP-u . „Studený potok je súčasťou územia európskeho významu SKUEV0307 Tatry, kde v zmysle výnosu Ministerstva životného prostredia SR č. 3/2004−5.1 zo 14. júla 2004 platí 4. a 5. stupeň územnej ochrany prírody a krajiny. V tejto lokalite je zakázaný pohyb mimo vyznačeného turistického chodníka za hranicami zastavaného územia obce,“ upresnila Štátna ochrana prírody SR pre portál HN.

Tabák opäť perlila: „Jebavý Roman! V zahraničí našťastie Džebavý,“ robila si švandu z exkolegovho mena

Budaj je ticho

Konanie poslankyne Tabák tak vyvolalo veľké pobúrenie verejnosti i príslušných orgánov. Ministerstvo životného prostredia SR sa však k tejto téme zatiaľ odmietlo vyjadriť. Šéf rezortu Ján Budaj sa pritom pravidelne vyjadruje k rôznym udalostiam.

Nedávno sa tak stalo v súvislosti s úmrtím herca Milana Lasicu, kedy mu vyjadril úprimnú sústrasť skrz oficiálnu facebookovú stránku Ministerstva životného prostredia SR. Aj v súvislosti s legendárnym humoristom, ktorý skonal minulý týždeň priamo na pódiu, sa Tabák postarala o vlnu nevôle, keď sviečky na jeho počesť položila pri smetiaky.

V súvislosti s nelegálnym konaním poslankyne a jeho straníčky v hnutí OĽaNO však Budaj mlčí. Kúpanie sa v chránených vodách by pritom mohlo poslúžiť ako odstrašujúci príklad pre potenciálne ďalších, tohto zákazu nevedomých občanov.

Romana Tabák zas „zahviezdila“. Kvety na počesť M. Lasicu zložila k smetnému košu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info