HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Muž z Liptovskej Lužnej sa zasekol o výťah: Telo bez známok života našli vo výške 250 metrov

Ilustračné foto / Pixabay

Vysokohorskí záchranári sa pokúšali zachrániť život 56-ročnému mužovi, ktorému sa pri práci na vysielači Suchá hora pri Kremnici na strednom Slovensku zasekol postroj o výťah. Napriek veľkému úsiliu mu už však nedokázali pomôcť, informuje portál iDnes.

„Výťah ho na mieste usmrtil. Ivan zomrel vo výške 250 metrov,“ uviedol Nový Čas. Smrteľný pracovný úraz sa stal na začiatku týždňa na rozhlasovom a bývalom televíznom vysielači, ktorý sa týči do výšky 300 metrov.

Pracovník tam so svojim kolegom meral signál. Keď skončili prácu na siedmej plošine, chceli nastúpiť do výťahu. „Podľa predbežných zistení na mieste činu sa jeden zo zamestnancov pri zostupe zachytil postrojom o výťah, ktorý išiel opačným smerom,“ uviedla policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Obrovská tragédia! Mladík skočil šípku do poloprázdnej nádrže

Na mieste zasahovali aj záchranári, ktorí sa za pomoci rebríkov a stúpačiek dostali až do výšky 250 metrov, kde vo výťahovej šachte našli muža bez známok života. Okamžite začali s oživovaním, ale napriek všetkej snahe bola resuscitácia neúspešná. Záchranári mohli len za pomoci lán zniesť telo z vysielača a odovzdať ho privolanej pohrebnej službe.

Policajný vyšetrovateľ nariadil pitvu a začal trestné stíhanie kvôli usmrteniu.

Podmienku zaočkovania na stretnutie s pápežom stanovil štát. Vatikán a slovenskí biskupi sa prispôsobili

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info