HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Izrael sprístupnil náhradné materstvo mužom – gayom, teší sa progresívny teológ Prostredník

Anna Polcková a Ondrej Prfostredník / Fotokoláž HD via Facebook - @AnnaPolckova, @OndrejProstrednik)

Izrael sprístupnil náhradné materstvo nielen mužom – gayom, ale aj slobodným mužom. Takéto skvelé správy prináša teológ Prostredník. Pri náhradnom materstve cudzia žena vynosí niekomu dieťa a odovzdá ako tovar.

„Najvyšší súd v Izraeli rozhodol, že právo na prístup k inštitútu náhradného materstva musia mať všetci. Vrátane gejských párov a slobodných mužov. Doterajšie obmedzenia musia byť podľa rozhodnutia súdu zrušené do šiestich mesiacov od právoplatnosti rozhodnutia,“ informuje na Facebooku teológ.

MUDr. Jozef Marec: „Už žiadna tretia vlna! Medvede, k**vy, spoluobčania – všetci mali viac práv ako deti!“

Prostredník oceňuje, že sa konečne skoncuje s diskrimináciou. „Inštitút náhradného materstva je v Izraeli legálny už od roku 1996. Izraelský súd už v roku 2020 rozhodol, že zákon, ktorý umožňuje prístup k náhradnému materstvu aj slobodným ženám, ale nie slobodným mužom či párom rovnakého pohlavia, je diskriminačný a určil izraelskému zákonodarcovi ročnú lehotu na prijatie novej právnej úpravy. To sa však nestalo a tak v aktuálnom rozhodnutí definitívne rozhodol, že obmedzenia stratia účinnosť aj bez prijatia novej legislatívy,“ teší sa člen Progresívneho Slovenska.

„Súdny zápas o odstránenie tejto diskriminácie trval vyše 10 rokov a bol iniciovaný gejským párom, ktorý má spolu tri deti vďaka náhradnej matke z Indie a Thajska,“ doplnil Ondrej Prostredník na záver.

Progresívny teológ Prostredník: Byť svetlom sveta znamená aj podporovať očkovanie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info