HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Odkaz rakúskeho kancelára Kurza nezaočkovaným: Skôr či neskôr sa nakazíte!

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz (hore) sa rozpráva prostredníctvom videokonferencie s premiérmi viacerých členských krajín EÚ / TASR (AP)

Je to bod obratu v koronovej politike Rakúšanov? Podľa rakúskeho spolkového kancelára Sebastiana Kurza je teraz namiesto štátnej kontroly potrebná osobná zodpovednosť. Napriek tomu  varuje nezaočkovaných: „Skôr či neskôr sa nakazíte!“, píše epochtimes.de.

Pandémia už nepodlieha ochrannej kontrole štátu, je to „individuálny problém“

Podľa rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza už pandémia nepredstavuje riziko pre kapacitu nemocníc, prichádza na rad individuálny prístup a vyhodnocovanie rizika, ako aj správanie sa na základe vlastne úvahy. Pandémia sa, takpovediac,  zredukovala na „individuálny problém“ a už sa nemožno spoliehať na silnú ochranu zo strany štátu.

Štát masívne zasahoval do života ľudí

Štát za posledný rok a pol masívne zasiahol do života každého človeka, uviedol Kurz. Teraz by sa mal vrátiť späť k svojim základným úlohám.

„Pochoval Slovensko!“ Protestujúci priniesli pred dom hlavného hygienika Mikasa pohrebný veniec

„Kríza sa zmenšuje. Akútna celospoločenská kríza sa mení na individuálny zdravotný problém,“ – vyhlásil kancelár v rozhovore pre Kleine Zeitung a ďalšie médiá.

Nezaočkovaní sa skôr či neskôr nakazia

Tento „zdravotný problém“ sa týka každého, kto sa z vlastnej vôle nedal zaočkovať proti koronavírusu. Nevakcinovaným musí byť jasné, že skôr či neskôr sa nakazia a ochorejú, dodal Kurz.

„Sme liberálna demokracia. Konáme síce v súlade so zákonom, no môžeme sa správať nerozumne. Môžete denne zjesť desať rezňov a s hmotnosťou 140 kilogramov liezť na skaly bez toho, aby štát stál dole a istil vám lano,“ – vysvetlil kancelár.

Od júla zrušili v Rakúsku nariadenie o povinnom dodržiavaní vzdialenosti medzi ľuďmi a otvorili sa nočné gastronomické prevádzky, uzatvára epochtimes.de.

Baránek: Im už regulérne preplo. Pochopia vládni predstavitelia, že si koledujú o nepokoje?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info