HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Moskva ruší povinné potvrdenie o očkovaní pri vstupe do reštaurácií

Na archívnej snímke z 28. júna 2021 zákazníčka sa preukazuje QR kódom potvrdzujúcim očkovanie alebo negatívny test pred vstupom do reštaurácie v Moskve. FOTO TASR/AP

V Moskve sa od pondelka 19. júla pri vstupe do stravovacích zariadení nebude potrebné preukázať QR kódom potvrdzujúcim očkovanie, negatívny test alebo prekonanie ochorenia COVID-19.

Informovali o tom v piatok agentúry AP a Interfax.

Moskovský starosta Sergej Sobianin tým reagoval na žiadosti majiteľov reštaurácii a hotelov o zrušenie tohto opatrenia, podľa ktorých malo likvidačný účinok.

V Moskve naďalej evidujú vysoké počty nových prípadov infekcie. V Rusku pribudlo za uplynulých 24 hodín 799 úmrtí osôb nakazených koronavírusom SARS-CoV-2, čo je najviac od začiatku pandémie. V Moskve hlásili 105 obetí.

Sobianin v júni nariadil povinné očkovanie pre väčšinu zamestnancov sektora služieb a zaviedol aj systém povinných QR kódov pre zákazníkov stravovacích zariadení.

Systém QR kódov zostane napriek tomu v Moskve zachovaný, podnikatelia sa však môžu sami rozhodnúť, či ich budú vyžadovať.

Exprezident Klaus musí zaplatiť pokutu za vystúpenie bez rúška

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info