HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Pochoval Slovensko!“ Protestujúci priniesli pred dom hlavného hygienika Mikasa pohrebný veniec

Protestujúci pred bytom hlavného hygienika Jána Mikasa / Zdroj: Screenshot FB / I. J.

Tak toto si hlavný hygienik Ján Mikas len tak za klobúk nedá! Ľuďom už došla trpezlivosť a pred jeho bytom zorganizovali protest, informuje portál regiony.zoznam.sk.

Dovolenkoval v zahraničí

„Teraz sa budú snažiť nájsť spôsob, ako rozdeliť očkovaných a neočkovaných a toto mi už naozaj pripadá, že sa tu nachádzame v druhej svetovej vojne, kde budú jednu skupinu obyvateľstva zatvárať,“ uviedla jedna z protestujúcich.

Mikas ľudí pobúril najmä dovolenkou v zahraničí. „Zatiaľ čo on sa čvachtal v Chorvátsku, všetkým Slovákom kázal zostaňte doma,“ uviedol ďalší.

Podľa protestujúcich majú údajne ľudia v povinnej karanténe menej práv ako človek v domácom väzení. „Aj ten človek odsúdený na domáce väzenie má väčšie práva ako človek v karanténe. Keď ste odsúdený na domáce väzenie môžete ísť do práce, môžete ísť do obchodu ale väčšinu času sa musíte zdržiavať doma. Človek v karanténe nesmie ísť nikam, kto sa o nich postará, štát?“ pýtajú sa rozčúlení občania.

Blaha: „Naši gangstri vo vláde to robia úplne na hulváta! Ich vyhlášky sú protiústavné, diskriminačné a segregačné!“

Chcú prebrať moc

Pred Mikasovým bytom protestujúci prečítali dokument, ktorý chcú predložiť prezidentke Zuzane Čaputovej ako aj premiérovi Hegerovi na proteste 17. júla 2021. V ňom oznamujú, že si berú moc do svojich rúk.

„Oznamujeme, že si berieme svoju zvrchovanú moc späť do vlastných rúk. Týmto vyhlásením obnovenia plnej a priamej zvrchovanosti nositeľov všetkej moci v štáte zbavujeme sprostredkovaných nositeľov dočasnej moci pochádzanej z ôsmeho volebného obdobia ich mandátu a rozhodovacích kompetencií. Taktiež zbavujeme funkcie prezidentku republiky Zuzanu Čaputovú výkonu úradu prezidenta Slovenskej republiky,“ píše sa v dokumente.

Drgonec: „Ostrieľaný porušovateľ ústavy Mikas zámerne navodzuje chaos“

Dokument pokračuje ďalej. „My národ slovenský, my občania Slovenskej republiky zbavujeme funkcie sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky, ktorí nám svojim spolitizovaným rozhodnutím ukradli priamu demokraciu a zmarením referenda svojvoľne vykonali puč, a nastolili justičnú diktatúru.“

Na súčinnosť vyzývajú aj ozbrojené zložky Slovenska. „V mene ľudovej moci nariaďujeme uniformovaným služobníkom všetkých zložiek vyjadrenie bezpodmienečnej poslušnosti novej ľudovej moci a súčinnosti s vykonaním nevyhnutných opatrení na obnovenie a nastolenie skutočnej ľudovej demokracie, teda vôle ľudu a národa v štáte.“

Radačovský: „V prípade Lučanského smrti sa objavili nové okolnosti, podávam nové trestné oznámenie!“

Pohrebný veniec pred byt

Protestujúci za sprievodu hymny priniesli Mikasovi veniec pred vchod bytu. „Pochoval Slovensko! Jeden z tých, ktorý má na svedomí to, čo sa na Slovensku za rok a pol deje.“

Pred časom sa uskutočnili demonštrácie aj pred domami infektológov Pavla Jarčušku, Vladimíra Krčméryho a pediatričky Eleny Prokopovej.

Ďalšie protivládne protesty! Občania sa v sobotu 17. júla opäť stretnú v Bratislave. Kolóna pôjde zo Štúrova

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info