HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Sex predáva? Francúzsko zaplavili plagáty na propagáciu vakcín. Pripomínajú skôr reklamu na kondómy

Plagáty / Foto: Breitbart/Chris Tomlinson

Francúzska vláda začala novú plagátovú kampaň zameranú na bozkávajúce sa páry a účastníkov večierkov v snahe dosiahnuť, aby boli vakcíny proti Covidu pre mladých ľudí atraktívnejšie, informuje portál Breitbart.

Žiaduce účinky vakcín

Plagátová kampaň bola zahájená zdravotnými úradmi v juhofrancúzskom regióne Provence-Alpes-Côte d’Azur a ponúka „žiaduce“, výsledky po získaní vakcíny. Mladí sa budú môcť vrátiť do nočných klubov alebo dopriať si romantickú interakciu s partnerom.

„Áno, vakcína môže mať žiaduce účinky,“ uvádzajú plagáty a dodáva: „S každou vakcináciou sa život začína odznova.“

Philippe de Mester, generálny riaditeľ ARS Paca, zdravotníckeho orgánu, ktorý vytvoril plagáty, komentoval kampaň slovami: „Neprestali sme vysielať správy, ktoré vysvetľujú, prečo musíme chrániť seba a ostatných sociálnym odstupom aj vakcínou, ale uvedomili sme si, že tento dosť tradičný prístup, má malý dopad.“

V Trnave v nedeľu po očkovaní v priebehu pol hodiny odpadli traja ľudia!

Budú všade celé leto

Plagáty, ktoré obsahujú bozkávajúci sa pár, objímajúci sa ďalší pár, rodina na pláži a pár pri bazéne, budú po vylepení v júli umiestnené na bilbordy, bary, reštaurácie a nákupné centrá po celé leto.

Reklama na kondómy?

Podľa vysielateľa France Info boli reakcie na plagáty okoloidúcich zmiešané, niektoré tvrdili, že plagát vyzeral ako filmová reklama a jeden poznamenal, že vyzeral ako reklama na kondómy.

Kampaň prichádza, keď mnoho krajín v Európe tlačí na zvýšenie počtu vakcín podávaných najmä mladším ľuďom. Počet ľudí, ktorí sa chce dať zaočkovať, sa totiž v mnohých krajinách spomalil.

Gruzínsky kameraman zomrel po útoku davu protestujúceho proti pochodu LGBTQ

Nezáujem mladých aj v Grécku

V Grécku oznámila vláda koncom minulého mesiaca, že ponúkne predplatenú kartu vo výške 150 EUR pre mladých ľudí vo veku od 18 do 25 rokov v snahe motivovať ich k účasti na očkovaní.

Predseda vlády Kyriakos Mitsotakis hovoril o politike prezývanej „priechod slobody“ a povedal: „Toto je dlh pre našu mládež, dar vďačnosti, najmä pred letom. Je to poďakovanie za ich trpezlivosť a vytrvalosť.“

Niektoré krajiny už menia prístup k pandémii: Sústredia sa len na hospitalizovaných

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info