HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Niektoré krajiny už menia prístup k pandémii: Sústredia sa len na hospitalizovaných

Ilustračný obrázok / Pixabay

S pribúdajúcim počtom zaočkovaných mnohé krajiny už menia prístup k pandémii. Napríklad v Singapure majú v pláne prestať počítať denné prírastky nakazených, Budú rátať iba ťažké priebehy koronavírusu. Aj v Británii sa počas uvoľňovania sústredia primárne na počty ťažkých prípadov a úmrtí, píše Echo24.

Singapur so šiestimi miliónmi obyvateľmi plánuje radikálne zmeniť prístup ku koronavírusu. V Singapure sa zrušia všetky protipandemické nariadenia, prestanú sa počítať denné prírastky nakazených a budú sa zaznamenávať len vážnejšie prípady.

„Covid možno nikdy nezmizne. Dobrou správou je, že život sa aj s touto chorobou dá normálne žiť. Môžeme tak z pandémie urobiť oveľa menšie nebezpečenstvo v štýle chrípky, slintačky, krívačky či ovčích kiahní a pokračovať v našich životoch,“ stojí v spoločnom vyhlásení singapurského ministra zdravotníctva Ong Je Kunga, ministra obchodu Gan Kim Jonga a ministra financií Lawrencea Wonga.

„Rakúsko celoplošné opatrenia už nechystá, ľudia majú právo konať aj nerozumne,“ tvrdí kancelár Kurz

Dôležitejší je počet hospitalizovaných

Hoci vo Veľkej Británii rastie počet novo nakazených, tamojšia vláda pokračuje v uvoľňovaní. Dôležité sú podľa nej hlavne počty vážne chorých, ktoré v dôsledku veľkého počtu očkovaných nie sú alarmujúce.

„Bohužiaľ, vidíme nárast prípadov. No ak sa pozriete na hospitalizáciu a úmrtia, zdá sa, že sa nám darí s vakcínou robiť najdôležitejšiu vec, ktorou je snaha prerušiť súvislosť medzi nárastom nových prípadov koronavírusu a následnej hospitalizácie. To nám pomôže vrátiť život späť do normálu,“ uviedol britský minister zdravotníctva Sajid Javid.

V USA niektoré štáty neaktualizujú dáta

K dátam nakazených miernejšie pristupujú aj v USA, nejde však o systémové rozhodnutie, ale o rozhodnutie niektorých štátov. Najmenej dva tucty amerických štátov prestali denne aktualizovať počty novo nakazených, hospitalizovaných a mŕtvych. Niektoré z nich prestali hlásiť čísla počas víkendov, iné aktualizujú štatistiky len niekoľkokrát týždenne. Napríklad Florida a Oklahoma hlásia štatistiky len raz týždenne. Informoval o tom server National Public Radio.

V očkovacom centre vo Viedni skolabuje po podaní vakcíny v priemere 50 ľudí denne

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info