HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Nemecku zaútočili na novinára, ktorý kritizuje Erdoganovu vládu: „Už nebudeš písať!“

Nemecká polícia / foto: TASR

Turecký novinár, ktorý kritizuje vládu prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a žije v nemeckom exile, bol napadnutý. Zaútočili a zranili ho traja muži, ktorí ho údajne varovali, aby prestal písať, informuje portál Breitbart.

Napadli ho viacerí

Erk Acarer, komentátor nezávislých tureckých novín Birgun, vo videu zverejnenom na Twitteri uviedol, že k útoku došlo v stredu neskoro večer na nádvorí jeho domu neďaleko Berlína. Utrpel opuch na hlave a bol niekoľko hodín v nemocnici na pozorovaní.

Berlínska polícia útok potvrdila s tým, že Acarera v stredu večer vo štvrti Rudow napadlo niekoľko ľudí. Acarer vo videu na Twitteri uviedol, že jeden z útočníkov ho varoval v turečtine: „Nebudeš písať.“

NATO v panike: Nad východnou časťou Stredomoria boli spozorovateľné ruské stíhačky

Doma je stíhaný

Novinár predtým zverejnil svoju fotografiu, pričom uviedol, že bol napadnutý „päsťami a nožmi“. „Poznám útočníkov. Nikdy sa však nepoddám fašizmu,” napísal Acarer.

Acarer patrí k skupine novinárov, ktorí boli stíhaní za správy o pohrebe tureckého spravodajského dôstojníka. Ten bol zabitý v Líbyi a potichu pochovaný.

Piati z novinárov boli odsúdení za porušenie tureckých zákonov o spravodajských službách a za zverejnenie tajných informácií. Prípad proti Acarerovi stále pokračuje.

Rozhovor otecka s dcérou v krajine, ktorej vládne propaganda mainstreamu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info