Mesík napísal: „Imunita stáda je čistá komerčno-ideologická fantázia.“ Pre svoje tvrdenie má aj dáta
07 | 07 | 2021 I Petra Demková

„Snaha vlád zavakcinovať všetko čo sa hýbe s nasadením štátnej propagandy, cenzúry, vydierania, korumpovania a privilégiami pre poslušných, nemá nič spoločné s ochranou životov občanov. Všetko to má však spoločné s ideológiou, politikou a komerčnými záujmami,“ napísal analytik so vzdelaním lekára.Vláda nehovorí pravdu

Juraj Mesík tvrdí, že ohľadom vakcín, nových infikovaných a zomierania nehovorí vláda pravdu. „Vládou platené médiá vytrvalo šíria ilúziu o dosiahnutí "imunity stáda". Pod stádom pritom myslia populáciu ako celok, nie stádo svojich veriacich,“ začal svoj príspevok Juraj Mesík.

Podľa neho a grafu, ktorý poskytol, ide v tvrdeniach vládnych „expertov“ o čistú komerčno- ideologickú fantáziu. „Prípady infikovaných rastú aj v tých najzaočkovanejších krajinách, viď graf dole. V Mongolsku dostalo jednu dávku 63% ľudí, v Británii 67%, v Izraeli 65%, v Kazachstane 20% a v Bulharsku 14%,“ upozornil analytik.
Porovnanie krajín

„V Mongolsku zomiera denne 4,4 ľudí na milión, rast počtu nakazených zatiaľ nesprevádza rast počtu mŕtvych. V UK zomiera 0,3 na milión, v Kazachstane 0,17 na milión, v Bulharsku 1,6 na milión, v Európskej únii 0,5/milión, v USA 0,6/milión. V Izraeli, kde stále 35% ľudí nedostalo ani jednu dávku, nezomiera na Covid aktuálne nikto,“ poukazuje na ďalšie čísla Mesík.
V hre je kopec ďalších faktorov!

„Pointa: Ak by sme aj pripísali celé zníženie umierania na covid vakcínam - čo je nezmysel, lebo v hre je kopec ďalších faktorov, ako leto na severnej pologuli, efektívna liečba (keď ju lekári poskytujú), prirodzená imunita získaná premorením populácie v predošlých vlnách epidémie atď., je evidentné, že:

Za a) ani cca 65% prevakcinovanie populácie - čo je maximum dosiahnuteľné v iných ako totalitných štátoch - nestačí na dosiahnutie mýtickej "imunity stáda". Vírus a s ním aj covid tu bude s nami. Bude mutovať a po celej planéte aj Európe sa hore-dole šíriť aj keby vlády násilím prevakcinovali všetky deti, ženy v plodnom veku, tehotné atď. Skrátka, aj 100% populácie.

Za b) Aj podstatne nižšie prevakcinovanie stačí - v kombinácii s účinnou včasnou liečbou, letom a prirodzeným premorením populácie - na radikálne zníženie počtu obetí covidu.
Snaha vlády nemá nič spoločné s ochranou životov

„Snaha vlád zavakcinovať všetko čo sa hýbe s nasadením štátnej propagandy, cenzúry, vydierania, korumpovania verejnosti lotériami a privilégiami pre poslušných a plošným zneužívaním mocenského aparátu štátu - to všetko nemá nič spoločné s ochranou životov občanov - a všetko s ideológiou, politikou a komerčnými záujmami,“ napísal analytik so vzdelaním lekára.

„Aj keby boli covid vakcíny úplne bezpečné (a vieme, že nie sú - aspoň nie mRNA vakcíny na báze S-proteínu), stačilo by na účinnú prevenciu umierania vakcinovať - aj to len dobrovoľne - ľudí nad cca 50 rokov veku a mladších ľudí s rizikovými faktormi. Predovšetkým s obezitou.
Pozerajme smerom k Fínsku a Nórsku

Ale ešte predtým sa vrátiť k Fínsku, Nórsku a k mnohým ďalším krajinám, ktoré nedopustili umieranie na covid, alebo ho zrazili na minimum . A dosiahli to úplne bez vakcín,“ napísal Mesík.

„PS: To, že dnes Fíni a Nóri vakcinujú nie je žiadny protiargument, je to len politická voľba,“ vysvetlil ešte na záver.

Blog

Staňte sa blogerom
pre Hlavný denník

Rád píšeš? Môžeš sa realizovať. Tvoje úvahy, názory, glosovania udalostí majú u nás svoje miesto.