HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Lenč: Matovič je nekompetentný, zákerný a emočne nestabilný populista. Sú ľudia, ktorí veria, že je iný

Foto: Facebook: Jožo Lenč

„Napriek opakovaným dôkazom toho, že Igor Matovič je nekompetentný, zákerný a emočne nestabilný populista, sú stále ľudia, ktorí veria, že je iný a lepší ako Fico.“ Citát Jozef Lenč

Jozef Lenč patrí medzi najznámejších politológov a odborníkov na Blízky východ. Často sa objavuje v médiách, kde komentuje aktuálnu politickú situáciu. Ak ho niečo zaujme, tak svoj názor vyjadrí aj na sociálnej sieti.

Paranoidný premiér, ktorý miluje adorovanie vlastnej osobnosti

Igora Matoviča a situácie, ktoré prináša do politiky, hodnotí takmer bez servítky. Bolo to tak napríklad 8. mája. „Opäť tu máme paranoidného premiéra, ktorý miluje adorovanie vlastnej osobnosti. A to najmä osobnosťami závislými od jeho manierov. Pomstychtivosť, intrigy a rektálny alpinizmus. Nič nové v našej politike.“ Napísal Lenč pred niekoľkými mesiacmi, keď došlo ku koaličnej kríze a odvolávaniu musela čeliť ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

https://www.hlavnydennik.sk/2021/05/08/politolog-jozef-lenc-paranoidny-premier-obycajni-intrigani-a-kult-osobnosti/
Nekompetentný, zákerný a emočne nestabilný populista

Matovičov zadok, aj keď už nie je premiér, bude chrániť ochranka aj naďalej. Takto stručne by sa dala charakterizovať situácia kvôli ktorej sa politológ venuje Matovičovej osobnosti opäť. „Napriek opakovaným dôkazom toho, že Igor Matovič je nekompetentný, zákerný a emočne nestabilný populista, sú stále ľudia, ktorí veria, že je iný a lepší ako Fico,“ píše na sociálnej sieti. V zátvorke pripája aj mená ľudí, ktorí až fanaticky obdivujú kult osobnosti expremiéra.

„Luhári, snobi a majitelia schránkových firiem sú si viac než podobní. Potrební. Akurát, že ten, ktorý sa Dankovi posmieval, že je plagiátor, hoc sám ním bol, je pokrytec bez kože na tvári,“ vysvetľuje Jozef Lenč.

Igor Matovič premiérom nie je, ochranku mu štát napriek tomu poskytol

Lenč ďalej cituje Igora Matoviča: „Neviem si predstaviť, že na dovolenke s rodinou budem mať stále niekoho za zadkom. Hoci preto, že je tam na to, aby ma chránil. Zo všetkého najviac si cením svoju slobodu,“ tvrdil Matovič.  Politológ týmto citátom pripomína, čo odznelo a zároveň poukazuje na to, že je dnes všetko inak. A aj keď už Igor Matovič premiérom nie je, ochranka mu štát napriek tomu poskytol.

https://www.hlavnydennik.sk/2021/07/03/ako-si-matovic-nasr-l-do-ust-a-uplne-bez-hanby-asi-sme-vsetci-stratili-pamat-vratane-googlu/

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info