HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Známe osobnosti, ktoré pomáhajú Morave po ničivom tornáde: Medzi nimi aj Čaputová či Mareš

Facebook (Zuzana Čaputová) (Leoš Mareš) (Eva Holubová)

Vyčíňanie tornáda na Morave vyvolalo okamžitú vlnu solidarity naprieč celým Českom, ale i Slovenskom. Na sociálnych sieťach od noci zdieľajú domáce celebrity, umelci a verejne vplyvné osobnosti informácie od hasičov, propagujú transparentné účty, kam môžu ľudia prispieť na pomoc postihnutým, píše server ctidoma.cz.

Keď sa Česko prebudilo do piatkového rána, bolo jeho obyvateľstvo v šoku z následkov živelnej katastrofy, ktorá zasiahla južnú Moravu. Obce medzi Hodonínom a Břeclavou zmietlo tornádo, napáchalo obrovské materiálne škody, zranilo stovky osôb a pripravilo o život minimálne šesť občanov vrátane dvojročného dievčatka. Tragická situácia zasiahla svet domáceho šoubiznisu a na sociálnych sieťach sa spustila okamžitá vlna solidarity a podpory.

Matěj Ruppert

Len o 8 kilometrov unikol meteorologickému javu spevák kapely Monkey Bussines Matěj Ruppert , ktorý ojedinelé tornádo nakrútil z domu v Lužiciach a video zverejnil na svoj instagramový účet. „Práve teraz Hodonínsko! Pár kilometrov od nás hrôza, snáď sú všetci v poriadku!

Zuzana Čaputová

Svoju účasť ešte v noci vyjadrila postihnutým na južnej Morave aj naša prezidentka Zuzana Čaputová: „Vyjadrujem sústrasť všetkým postihnutým prírodnou katastrofou na južnej Morave. Rozsah škôd, materiálnych aj ľudských, je nepredstaviteľný a želám našim susedom veľa sily, ktorú budú potrebovať na vyrovnanie sa s následkami pohromy. Zároveň oceňujem okamžitú pomoc slovenských zdravotníkov postihnutým obciam,“ napísala v príspevku Čaputová.

Olga Manzelová

Podnikateľka Olga Menzelová pridala na Instagram fotku pevne sa držiacich prepojených rúk, ktorú doplnila odkazom: Milí priatelia, opäť sa ukazuje, že keď ide to tuhého, tak vieme úžasne držať spolu… Posielam pomoc a keď len trochu budete môcť, prosím vás o to isté. Aj jednotlivec zmôže veľa…,“ napísala s odkazom na zbierku a v komentároch priznala: „Bolo mi do plaču, keď som ráno videla tie fotky.“

Eva Holubová

Herečka Eva Holubová zverejnila odkaz na zbierku Diecézne charity Brno a pripísala srdcervúci odkaz: „Šťastne sme dohrali bez kvapky dažďa. Potom som sa dozvedela o tej pohrome na Morave. Dlho som nemohla spať… Sny plne ohňov a vody !! Teraz pozerám na Udalosti v regiónoch. Asi opakované, lebo o tornáde nič, správy plné info o krupobití, rozvodňujúcich sa riekach, prívalových dažďoch. Hľadám info, posielam, sledujem @ct24zive. A uvedomujem si, ze BUDEM UŽ ZVYŠOK svojho ŽIVOTA prežívať a budem sa snažiť POMÁHAŤ A RIEŠIŤ. Určite tam nepôjdem, chápem, že na to nemám. Už sa uverejňujú čísla účtu preverených a serióznych inštitúcii. Kto chce, môže prispieť alebo prispievať. Veľký obdiv a rešpekt našim záchranárom, hasičom. Veľký rešpekt voči všetkým, ktorí nezostávajú ľahostajní a akokoľvek sa zapájajú. Veľké súcítenia so všetkými postihnutými,“ napísala známa herečka.

Leoš Mareš

Nemôžeme prehliadnuť ani okamžitú reakciu českého najvplyvnejšieho influencera na Instagrame,  moderátora Leoša Mareša, ktorý pribehol s úžasným nápadom: „Predaj vstupeniek práve začal,“ napísal k odkazu pre svojich priaznivcov, pre ktorých pripravil reláciu Benefičné Staré kôstky v Amfiteátri v Mikulove. Ten prebehne 8. júla a vstupné nastavil na 2021 korún. „Aby pomoc bola poriadna. Všetci umelci budú vystupovať bez nároku na honorár a 100 percent výťažku pôjde na pomoc obetiam ničivého živlu,“ napísal.

Najhoršie tornáda v Európe: Posledné na Morave je najničivejším od roku 2001

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info