HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Škandál! Slovák zavraždený hajlujúcimi Belgičanmi má pre nich hodnotu 1500 eur (VIDEO)

Zdroj: Screenshot Internet

Druhý najvyšší predstaviteľ belgickej polície dostal disciplinárny trest vo výške 1500 eur za pochybenie policajných zložiek v prípade zabitia Slováka Jozefa Chovanca.

Belgické úrady rozhodli o disciplinárnom treste vo forme dočasného zníženia platu pre druhého najvyššie postaveného predstaviteľa belgickej federálnej polície Andrého Desenfantsa.

Počas beštiálneho zákroku hajlovali

Desenfants vlani v auguste dočasne zo svojej funkcie odstúpil po tom ako belgické médiá zverejnili video z februára 2018. To potvrdzuje neprimerané použitie sily voči občanovi Slovenska Jozefovi Chovancovi v cele predbežného zadržania na letisku v Charleroi. Chovanec po beštiálnom zákroku zomrel. Na záberoch belgická policajtka počas zákroku hajluje.

V pondelok informácie o uvalení sankcie pre generálneho riaditeľa administratívnej polície Desenfantsa potvrdila tlačová agentúra Belga. Rozhodnutie podľa agentúry padlo po dohode ministrov vnútra a spravodlivosti, ktorí boli zapojení do riešenia aféry Chovanec.

Chovanec bol v Belgicku zavraždený v čase, keď tam bol veľvyslancom otec Matúša Valla

Slovák za akciovú cenu

Disciplinárne opatrenie pre muža číslo dva federálnej polície nasleduje po tom, ako mal vlani pozastavený výkon funkcie na niekoľko týždňov. Desenfants tento rozsudok napadol pred disciplinárnou radou. Ako svedka predvolal súčasného riaditeľa federálnej polície Marca De Mesmaekera.

Trest pre Desenfantsa má nakoniec podobu zníženia dvojmesačnej hrubej mzdy. To má byť podľa belgického denníka La Derniere Heure strata okolo 1500 eur. Potrestaného však viac „zabolí“ skutočnosť, že zmienka o uvalení tohto opatrenia zostane uvedená v jeho osobnom spise po dobu piatich rokov, čo Desenfantsovi v tomto období blokuje všetky možnosti kariérneho postupu, píše Belga.

Jozef Chovanec zomrel po prevoze do nemocnice po tom, ako sa stal obeťou neprimeraného zásahu a tiež neetického správania členov letiskovej polície v cele predbežného zadržania na letisku v Charleroi vo februári 2018. Manželka zabitého Slováka v Belgicku si myslí, že J. Chovanec zomrel už v cele.

Manželka zabitého Slováka v Belgicku si myslí, že J. Chovanec zomrel už v cele

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info