HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Na Malorke sa koronavírusom nakazilo vyše 800 študentov

Mnohí Slováci sa vybrali na dovolenky k moru. A s nimi na drzovku aj politici, ktorí ich vyzývali, aby radšej zostali doma. FOTO TASR/AP

Viac ako 800 študentov z rôznych oblastí Španielska, ktorí v polovici júna oslavovali koniec štúdia na ostrove Malorka, sa nakazilo koronavírusom. Informovala o tom v noci na pondelok agentúra DPA s odvolaním sa na tamojšie úrady.     

Podľa najnovších informácií rôznych regionálnych úradov počet infikovaných tínedžerov v nedeľu stúpol o viac ako 200 na najmenej 848. Až 410 nakazených študentov hlásili v oblasti Madridu, nasledujú Baskicko (126) a Valencia (104). V niekoľkých ďalších oblastiach takisto niekde zaznamenali od 10 do 70 prípadov nákazy.

Predpokladá sa, že mnohí z infikovaných študentov cestovali rovnakým trajektom z Valencie na Malorku. Do styku spolu prichádzali aj počas pobytu na ostrove. U všetkých odhalili alfa variant vírusu, ktorý bol prvýkrát objavený v Británii. Stovky ľudí, ktorí s nimi prišli do kontaktu, museli ísť do karantény.

Ministerka zdravotníctva Carolina Dariasová vyzvala mládež a mladých dospelých, z ktorých väčšina zatiaľ nebola v Španielsku zaočkovaná, aby sa správali „zodpovedne“.

Zomreli napriek očkovaniu: Viac ako polovica obetí, ktoré v Británii podľahli na variant Delta, bola zaočkovaná

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info