HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Bez Ruska čaká Európu katastrofa, varuje nemecká novinárka

Ilustračný obrázok © Shutterstock

„Odmietnutie stretnutia EÚ a Ruska môže byť osudové. Teraz sa môže Putin pohodlne usadiť v kresle a spokojne sledovať, ako EÚ pomaly stráca silu,“ upozorňuje Sabina Scholtová. Uviedol Tsargrad.tv.

Nemecká novinárka Sabina Scholtová v rozhovore pre televíziu Das Erste vyjadrila presvedčenie, že bez rozhovorov s Ruskom bude Európa „čeliť katastrofe“. Medzitým, ako sa európske krajiny hádajú medzi sebou, Vladimír Putin si „spokojne sedí a pozoruje“, ako štáty EÚ strácajú svoju silu.

EÚ je bezzubá, ale „stále šteká“

Odmietnutie spoločného stretnutia EÚ a Ruska by mohlo byť podľa známej nemeckej novinárky osudovou chybou. „Európa Rusku namiesto nadviazania skutočného kontaktu naďalej bezzubo hrozí. Opätovne zavádza nové sankcie. Takýto vzťah nás už v minulosti zaviedol do slepej uličky. A nepovedie k ničomu dobrému ani v budúcnosti,“ upozornila Scholtová.

Našli sa tajné dokumenty. Británia vopred naplánovala námorný incident s Ruskom, píše BBC

Spoločné rokovania navrhnuté Nemeckom a Francúzskom by podľa nej mohli zlepšiť vzťahy s Ruskom. A bolo by to pochopiteľné.

Sú predstavitelia EÚ „niečo viac“ ako Biden?

„Ak sa s Vladimírom Putinom rozprával Joe Biden, potom to musia urobiť aj Európania,“ tvrdí Scholtová.

Rozkol v Európe však viedol k tomu, že krajiny sa nevedia navzájom dohodnúť. A odmietnutie stretnutia vyzerá osudovo aj preto, že krajiny východnej Európy sú tiež proti. „Toto je katastrofa. A Putin sa v takejto situácii môže pohodlne usadiť v kresle a bez väčšej námahy spokojne sledovať, ako EÚ a jej členovia pomaly strácajú silu“.

Preto sa Scholtová domnieva, že je najvyšší čas, aby sa krajiny EÚ spojili a konečne nadviazali s Ruskom plnohodnotný dialóg. „Aj keby sa mali premáhať,“ uzavrela nemecká novinárka.

Brusel je za dialóg s Moskvou, proti sú iba rusofóbni trpaslíkovia Únie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info