Varovanie ministerstva po katastrofe na Morave: Tornádo dorazí aj na Slovensko, je to len otázka času!
25 | 06 | 2021 I Tibor Sipos
Ministerstvo životného prostredia na čele so šéfom rezortu Jánom Budajom prináša desivé varovanie. Je len otázkou času, kedy sa na Slovensku objaví tornádo podobné tomu, ktoré spustošilo moravské obce, informujú Topky.

Tragické udalosti v susednom Česku sú podľa odborníkov výsledkom globálneho otepľovania. Taký úkaz sa ešte v našich končinách neobjavil. "Klimatická kríza spôsobená globálnym otepľovaním, ktorej vážnosť a dosahy môžeme vidieť aj v udalostiach na južnej Morave, predstavuje závažné riziko pre zachovanie života na Zemi. Extrémne výkyvy počasia vrátane výnimočných meteorologických javov budú v našom regióne čoraz častejšie," upozorňuje tlačový odbor rezortu životného prostredia.Veterné tornádo zanechalo po sebe doslova spúšť. Zdroj: FB / HZS Jihomoravského kraje


Najviac postihnutými obcami na južnej Morave sú Moravská Nová Ves, Hrušky, Mikulčice a Lužice. V prvej menovanej obci tornádo a búrky zničili stovky domov. V Lužiciach je zasiahnutá približne tretina obce. Obec Mikulčice vyzerá ako po vojnovom konflikte.

 

 

 

Katastrofa na Morave: Česi dostanú od štátu poriadny balík! Ako by sa zachovali slovenskí politici?
25 | 06 | 2021 | Tibor Sipos