HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Kyjev považuje stretnutie Putina s Bidenom za „zlé znamenie“ pre Ukrajinu

Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) a americký prezident Joe Biden sa usmievajú pred vilou La Grange v Ženeve v stredu 16. júna 2021. / TASR (AP)

„Ukrajina by mala spozornieť, aby sa nestala predmetom výmeny v rámci rokovaní medi Ruskom a USA,“ varuje bývalý ruský poslanec Taras Černovol. Uviedol Gazeta.ru.

Strategické rozhovory medzi Ruskom a USA sú pre Ukrajinu „zlým znamením“. Myslí si to ukrajinský politológ a bývalý zástupca ukrajinskej Najvyššej rady Taras Černovol.

Pripomenul, že hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí Ned Price oznámil, že Washington sa chystá „viesť strategický dialóg s Moskvou, ktorý sa dotkne aj Ukrajiny“.

Ukrajina v neistote

„Keďže z americkej strany zatiaľ neexistujú k téme žiadne ďalšie komentáre, toto vyhlásenie spôsobuje nedorozumenie,“ uviedol Černovol.

Rusi varujú: Až desaťtisíc vojakov NATO je trvalo umiestnených vo východnej Európe

Podľa jeho názoru strategický dialóg predpokladá dosiahnutie dohôd. Takých dohôd, ktoré uspokoja obe strany. A takýto dialóg nemôže existovať medzi krajinami, ktoré majú úplné odlišné pozície.

Stane sa Ukrajina „predmetom výmeny“?

„V každom prípade sú také vyhlásenia zlým znamením pre Ukrajinu. Teraz už ani tak nejde o to, prečo nás stále neberú do NATO. Skôr by sme si mali dať pozor, aby sme neskončili ako výmenný tovar v rámci rokovaní týchto dvoch veľmocí,“ varuje Černovol.

Prezidenti Ruska a USA, Vladimír Putin a Joe Biden, prijali po stretnutí v Ženeve spoločné vyhlásenie, podľa ktorého obe krajiny v blízkej budúcnosti začnú „komplexný, vecný a energický dialóg o strategických cieľoch“. Ich výsledkom má byť dlhodobá celosvetová stabilita.

Tretia svetová vojna sa už dávno začala, vraví ruský generál

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info