HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pandemická situácia v Rusku sa natoľko zhoršuje, že štvrťfinálový zápas EURO 2020 v Petrohrade visí na vlásku

Na snímke slovenský futbalista Marek Hamšík ďakuje divákom po zápase E-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale Švédsko - Slovensko 18. júna 2021 v Petrohrade / TASR
Rusko môže odmietnuť usporiadanie posledného futbalového zápasu EURO 2020, ktorý sa má konať v Petrohrade. A to v prípade, ak úrady usúdia, že sa situácia s Covid-19 môže vymknúť spod kontroly, informuje portál RT.

Druhé najväčšie ruské mesto hostí na tohtoročnom turnaji sedem zápasov, šesť z nich sa už odohralo. V stredu odohrali v Gazprom Aréne zápas Švédsko proti Poľsku a 2. júla sa má na štadióne konať štvrťfinále.

Situácia sa zhoršuje

Keďže najmodernejšie zariadenie má zaplniť desaťtisíce divákov, mnohí sa obávajú, že davy prispejú k zhoršeniu situácie s Covid-19 v Rusku.

Podľa oficiálnych údajov zaznamenalo Rusko v utorok 16 715 nových prípadov koronavírusu po celej krajine. Len pred mesiacom, 22. mája, zaznamenala krajina iba 8 709 nových infekcií.

Von der Leyenová vníma maďarský zákon o pedofílii ako hanbu a diskrimináciu

Posledná vlna neúmerne zasahuje dve najväčšie mestá – Moskvu a Petrohrad – ktoré spoločne tvoria zhruba polovicu nových prípadov v krajine.

Fanúšikovia nedodržiavajú pravidlá

Minulý týždeň v snahe o kontrolu šírenia petrohradské úrady oznámili sprísnenie obmedzení. Miestny guvernér Alexander Beglov vyzval všetkých divákov, aby sa riadili pravidlami Covid-19.

Putin: „Napätie v Európe stúpa. Môže to znamenať ďalšie roztrhnutie kontinentu“

„Bohužiaľ, pri prvých masových udalostiach spojených s EURO 2020 bol zistený značný počet účastníkov, ktorí zanedbávajú požiadavky epidemickej bezpečnosti,“ uviedol.

„Za týchto podmienok každý, kto odmietne používať osobné ochranné prostriedky a dodržiavať vzdialenosť, ohrozuje svoje zdravie, rovnako ako zdravie ostatných a reputáciu Petrohradu,“ vyhlásil Beglov.

Ruská loď vypálila varovné výstrely na britský torpédoborec, Británia to poprela

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info