HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Medveď opäť hodoval! A okoloidúci s fotoaparátmi sa takmer pridali

Medveď v Západných Tatrách / zdroj: TANAP
Presne takto sa to nerobí…Upozorňuje Správa Tatranského národného parku (TANAP) na sociálnej sieti. Nezabezpečené smetné koše a fotky chtiví turisti. Za kontajnerové medvede si môžeme sami!

Ľahostajnosťou a ignorovaním legislatívy sme podľa zamestnancov TANAPu my ľudia za uplynulé roky vytvorili desiatky kontajnerových medveďov, ktorých osud je už vopred spečatený.

Nedáme si povedať
To, čo sa považuje vo vyspelých západných krajinách s výskytom medveďa za bežnú prax, je na Slovensku jeden veľký nekončiaci príbeh. Povinnosť zabezpečiť komunálny odpad pred prístupom medveďa hnedého vo vlastnom území TANAP-u nie je vôbec nová téma, upozorňujú pracovníci národného parku.
„Pri poslednej kontrole tejto lokality pracovníkom strážnej služby vo večerných hodinách bol pozorovaný medveď hodujúci na odpadkoch vyprodukovaných obyvateľmi miestnej chatovej osady. Medveď bol s pomocou dostupných pomôcok (klaksónu a spreja) plašený zhruba od 19:00 do 22:30 hod,“ približuje zásah Správa TANAPu.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/06/23/poslanci-posobiaci-v-hlase-chcu-odvolavat-matovicakritizuju-ho-za-sputnik/
Zvedavci sa nezapreli
No počas tejto doby sa na ceste zastavovali vozidlá, vystupovali zvedavci z vozidiel a fotili šelmu vo veľmi krátkej vzdialenosti, čím znemožňovali pracovníkovi sústrediť sa na účinné plašenie.
„Okrem toho, že sa svojou nezodpovednosťou vystavovali nebezpečenstvu útoku od medveďa, utvrdzovali zviera v tom, že mu od ľudí nehrozí nebezpečenstvo,“ upozorňuje.

Správa v závere príspevku s poľutovaním konštatuje, že sa akosi stáva na Slovensku pravidlom, že namiesto preventívneho a v praxi dávno overeného riešenia sme náchylní riešiť problémy so živočíchmi tým najkrajneším spôsobom.

Šok a úžas! U ministra vnútra Mikulca zasahujú policajti

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info