HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Čína zahladila stopy úniku covidu z laboratória, tvrdí Trump

Ilustračný obrázok © Shutterstock

„Teraz je už veľmi neskoro. Myslím si, že dôkazy boli zničené,” povedal bývalý americký prezident. Uviedol Rbc.ru.

Čína zničila dôkazy o tom, že koronavírus bol umelo vytvorený vo wuhanskom laboratóriu. V rozhovore pre Fox News to uviedol bývalý americký prezident Donald Trump.

„Čína sa už pravdepodobne zbavila mnohých dôkazov. Teraz je veľmi neskoro. Myslím si, že dôkazy boli vážne poškodené,” uviedol Trump, ktorého citoval denník USA News Today.

CNN Prima News prelomila informačné embargo o Fauciho globálnom COVID spiknutí

Čínu kryla i WHO, vraví Trump

Poznamenal zároveň, že únik vírusu z laboratória mohol byť i náhodný. Bývalý americký prezident tiež obvinil Svetovú zdravotnícku organizáciu, že v podstate stála na strane Číny a kryla čínske úrady.

Vypuknutie koronavírusu bolo prvýkrát zaznamenané v decembri 2019 v čínskom Wuhane. Následne Trump opakovane obvinil Čínu zo skutočnosti, že pandémia sa začala v dôsledku úniku COVID-19 z laboratória nachádzajúceho sa v tomto meste.

Čo ľudia nevedeli o wuchanskom víruse a Bidenových obchodných prepojeniach na Čínu (Dinesh D’Souza)

Podľa Trumpa sa čínske orgány pokúsili túto skutočnosť zatajiť. V júni tohto roka americký exprezident vyzval Peking, aby zaplatil 10 biliónov dolárov za vznik COVID-19.

Číňania vo Wuhane „žiadne stopy nenašli“

V máji minulého roku síce čínske úrady vykonali vo wuhanskom laboratóriu kontrolu, ale „nenašli žiadne stopy po rozšírení koronavírusu“

V marci tohto roku bývalý riaditeľ amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb Robert Redfield tiež pripustil možný umelý pôvod rozšírenia COVID-19.

USA získali dôkazy, že COVID-19 naozaj „unikol“ z wuhanského laboratória

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info