HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Chybné obstarávanie Matovičovho rezortu bude stáť Slovensko až 55,5 milióna eur

Igor Matovič toho pred voľbami nasľubovaaaaal. No takmer nič nesplnil. Ba práve naopak. Fotokoláž (via TASR, Shutterstock)

Za eurofondami vo výške 55,5 milióna eur, ktoré bude musieť Slovensko vrátiť EÚ, je verejné obstarávanie Slovenskej správy ciest na realizáciu stavby „Diaľnica D1 Mengusovce – Jánovce“, informuje Pluska.

Táto výstavba sa mala začať realizovať už v roku 2004. Ako informoval rezort financií na čele s ministrom Igorom Matovičom, Slovensko malo pôvodne uhradiť sumu až o dve tretiny vyššiu. „Výsledkom úspešných rokovaní Ministerstva financií (MF) SR s Európskou komisiou je zníženie pôvodne navrhovanej finančnej opravy z 25 na 10 percent. Dosah na štátny rozpočet tak bude nižší až o dve tretiny (116,8 milióna eur) a v maximálnej výške 55,5 milióna eur,“ uviedol tlačový odbor ministerstva financií.

V roku 2006 protimonopolný úrad SR udelil šiestim stavebným firmám pokutu a päťročný zákaz zúčastňovať sa na verejnom obstarávaní. Audity Európskej komisie však napriek tomu dokázali, že pokutované osoby v rokoch od 2006 až 2011 naďalej zarábali na zákazkách, ktoré im dohodil štát.

NAKA zasahuje vo finančnej správe: Utajená zmluva za 50 miliónov eur

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info