HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Rusku je covid očkovanie stále dobrovoľné, ubezpečuje predsedníčka Rady federácie

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev na druhej strane pripustil, že v záujme bezpečnosti štátu prichádza do úvahy aj povinné očkovanie. „Treba dať na misky váh slobodnú voľbu jednotlivca a všeobecný záujem ochrániť celú populáciu,“ povedal. Uviedol M24.ru.

Predsedníčka Rady federácie Ruska Valentína Matvienková ubezpečila, že v krajine je očkovanie proti koronavírusu naďalej dobrovoľné. Zároveň ale pripomenula, že zdravotníckym cieľom je na základe odporúčaní odborníkov dosiahnuť celkovú úroveň 60 až 70% zaočkovaných.

„Toto sú kritériá, ktoré nám odporučili sanitárne a epidemiologické služby a ktoré musíme dosiahnuť, aby sme konečne porazili pandémiu,“ uviedla Matvienková.

Blaha: Denník SME a Tkačenko obhajujú fašistických ideológov! Kde je prokurátor Honz?

Dobrovoľný záujem je nízky

Podľa nej sú v krajine vytvorené všetky podmienky na očkovanie obyvateľov. Napriek tomu ale celková úroveň zaočkovaných zostáva stále nízka.

„Vakcín je dosť. Už sú dostupné štyri. Vytvorili sme podmienky pre pohodlné očkovanie ľudí. A napriek tomu je miera očkovania nízka. Zatiaľ čo najnovšia dynamika šírenia koronavírusu je veľmi alarmujúca. Stále rastie,“ dodala.

Medvedev pripúšťa aj povinné očkovanie

Podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev pripustil, že v záujme bezpečnosti štátu prichádza do úvahy aj povinné očkovanie. „Pokiaľ ide o dobrovoľnú alebo povinnú formu očkovania, je treba dať na misky váh slobodnú voľbu jednotlivca a všeobecný záujem ochrániť celú populáciu,“ povedal.

Ruská štátna ochrankyňa práv upozorňuje na šikanovanie neočkovaných pracovníkov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info