HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Petrohradskí policajti zatkli dve desiatky tínedžerov v kostýmoch za vlajku LGBT+, pred súd však pôjdu oni

Ilustračné foto / pixabay
Policajti v ruskom Petrohrade boli podľa prokurátorov aktívni aj nad rámec zákona. Zatkli asi dvadsiatku maloletých kvôli vlajke LGBT +, teraz čelia disciplinárnemu konaniu. Ich konanie bolo podľa prokuratúry protiprávne, informuje portál RT.
Násťroční v kostýmoch za mrežami
Skupina tínedžerov sa údajne zúčastnila zhromaždenia, ktoré sa konalo v marci na otvorenej terase v druhom najväčšom  meste v krajine. Účastníci vo veku od 12 do 17 rokov si kúpili a vyrobili vlastné kostýmy inšpirované svojimi obľúbenými animovanými postavičkami.

V jednom okamihu však údajne jeden účastník párty vyrobil dúhovú vlajku, ktorá sa najčastejšie používa ako symbol LGBT +, a množstvo prítomných sa s ňou začalo fotiť. Organizátori vraj v nebezpečnej situácii zamkli deti na balkóne a telefonovali na políciu.

Na puberťákov dorazila ozbrojená jednotka

Podľa miestnych médií však do priestorov dorazila ozbrojená reakčná jednotka a zadržala všetkých prítomných tínedžerov pre podozrenie z porušenia pravidiel týkajúcich sa propagácie netradičných sexuálnych vzťahov pre maloleté osoby.

Putin: „Napätie v Európe stúpa. Môže to znamenať ďalšie roztrhnutie kontinentu“

Moskovská Helsinská skupina, ktorá podporuje zúčastnené maloleté osoby, tvrdí, že boli zadržiavaní bez právneho zastúpenia v chladných celách.

V utorok prokuratúra centrálnej časti Petrohradu sťažnosť podporila a rozhodla, že zadržania sú nezákonné a tínedžeri nepodporujú netradičné vzťahy. Úradníci teraz požadujú, aby sa policajti zodpovední za zadržanie dostali pred súd.

Von der Leyenová vníma maďarský zákon o pedofílii ako hanbu a diskrimináciu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info