HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Nemocnica v Houstone prepustila 153 zamestnancov! Nechceli sa dať zaočkovať proti Covid-19

Očkovanie
Ilustračné foto: TASR
Viac ako sto ľudí prišlo o prácu v texaskej nemocnici po tom, čo sa odmietli dať zaočkovať vakcínou proti koronavírusom, informuje portál RT.
Odmietajú byť morčatami
Hovorca Houstonskej metodistickej zdravotníckej spoločnosti Gale Smith pre médiá uviedol, že v utorok ukončilo alebo rezignovalo na pracovný pomer 153 pracovníkov. Všetci boli medzi takmer 200 zamestnancami, ktorých suspendovali z dôvodu nedodržania termínu povinného očkovania 7. júna.

Smith dodal, že tí, ktorí nakoniec podstúpili očkovanie, dostali prácu späť.

Houstonská metodistická zdravotnícka spoločnosť prevádzkuje osem nemocníc a zamestnáva okolo 25 500 ľudí, z toho takmer 7 750 lekárov.

Rusko sa zdráha potvrdiť, že vyvíja mozgové implantáty, ktoré umožnia ovládať počítače silou mysle

Súd im nevyhovel

Americký súd začiatkom júna nevyhovel žalobe 117 zamestnancov, ktorí sa vyjadrili, že nechcú slúžiť ako „morčatá“. Tvrdili, že vakcíny vyrobené spoločnosťami Pfizer / BioNTech, Moderna a Johnson & Johnson nie sú dostatočne bezpečné. Podľa nich si úplný súhlas regulačného orgánu si vyžaduje dôkladnejšie preskúmanie.

Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) trvá na tom, že vakcíny Covid-19 sú bezpečné a účinné. Poukazuje na to, že do pondelka bolo v celej krajine podaných viac ako 317 miliónov dávok.

Od začiatku vojny proti terorizmu z 11. septembra zomrelo samovraždou štyrikrát viac amerických vojakov než v boji

Politický nátlak

Došlo aj k určitému politickému nátlaku proti možnej diskriminácii na základe stavu očkovania. Štáty ako Alabama, Arizona, Florida, Georgia a Iowa zakázali očkovacie pasy.

Arizonský guvernér Doug Ducey vydal tento mesiac príkaz, ktorým zakazuje verejným univerzitám požadovať očkovanie alebo núti študentov, aby sa podrobili testom alebo nosili masky pri výučbe.

Šokujúce video! Priamo pred očkovacím centrom malo skolabovať po vakcíne len 16 ročné dievča

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info