HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Blaha: Aktuality.sk patria medzi dezinformačné médiá, ktoré šíria rusofóbnu propagandu (VIDEO)

Zdroj: FB / Ľuboš Blaha

Azda nik nepochybuje o tom, že podpredseda Smeru-SDS Ľuboš Blaha má červenú krv. Na každom kroku sa totiž usiluje brániť všetko, čo je spojené so socializmom a Ruskom. Tak to spravil aj v ostatnom statuse a videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

Ľuboš Blaha, ktorý si bol včera uctiť 80. výročie napadnutia Sovietskeho zväzu hitlerovským Nemeckom sa opäť vrátil k tomuto činu, pri čom si nezabudol v statuse „kopnúť“ aj do portálu aktuality.sk. Tie, podľa neho, obludne interpretujú druhú svetovú vojnu. „Lepšie by to nenapísal ani Šaňo Mach (Slovenský „ľudácky“ politik a novinár, veliteľ Hlinkovej gardy – pozn. red.),“ skonštatoval podpredseda Smeru-SDS.

Stalin vraj išiel napadnúť Nemecko, lebo mu šlo o svetovú revolúciu

„Vraj keby úbohé Hitlerove Nemecko pred 80 rokmi nenapadlo zlý Sovietsky zväz, tak by už o pár týždňov napadol Stalin našich milovaných nemeckých fašistov. Dajte tomu ešte pár rokov a naše deti sa budú učiť takéto protiruské bludy. A ešte do toho pichnú, že nás zachránili Američania, po boku s našimi nemeckými bratmi… a bude vymaľované. Z toho sa až obracia žalúdok,“ netají v úvode Blaha, podľa ktorého Aktuality.sk píšu, vraj Stalin išiel napadnúť Nemecko a vraj by sa zastavil až pri Atlantiku, lebo mu šlo o svetovú revolúciu. „S tým Stalinom a svetovou revolúciou je to mimoriadne vtipné. Chlapci z kaviarní zjavne dodnes nepochopili spor medzi Stalinom a Trockým, netušia, čo je to koncept socializmu v jednej krajine, nepochopili nič z vtedajšej sovietskej reality. Povedzte – ako môže byť niekto až taký hlúpučký?“ pýta sa „červený“ ideológ Ľuboš Blaha.

Blaha: Denník SME a Tkačenko obhajujú fašistických ideológov! Kde je prokurátor Honz?

„Aktuality píšu, že vraj len „fanatickí ctitelia stalinského režimu“ popierajú, že Rusi sa chystali napadnúť Nemecko a Hitler sa vlastne len, chúďa naše, bránil. Pikantné na tom je, že v tom prípade je fanatický stalinista aj britský profesor Robert Service, ktorý tvrdí presný opak, ale zároveň opisuje Stalina ako vražedné monštrum. No chápete – zázrak!“ konštatuje typicky svojsky smerák, podľa ktorého Aktuality.sk potvrdili, že patria medzi dezinformačné médiá, ktoré len šíria rusofóbnu propagandu. A podobne ako denník SME, ani oni sa pri tom nestránia otvorene obhajovať nemecký nacizmus. „Veľkou otázkou je, či takýmto nezmyslom vôbec sami veria – skôr si myslím, že sú za to kráľovsky platení a tak im nevadí, že zo seba robia totálnych magorov. Za tie prachy to stojí – aj Hitler je im dobrý, keď si môžu kopnúť do Rusov,“ myslí si Blaha.

Nezabúdajme, že vojna prišla zo Západu a sloboda z Východu

„Milí priatelia, bráňme historickú pravdu a nenechajme, aby novodobí fašisti takto nevkusne obhajovali Hitlera a kopali do našich ruských osloboditeľov. Tí, čo padli za našu slobodu, si to nezaslúžia,“ konštatuje v samom závere statusu Ľuboš Blaha. „Hlavnú ťarchu v II. svetovej vojne znášala červená armáda a Sovietsky zväz. A na toto nemôžeme zabúdať. A nemôžeme zabúdať ani na milióny obetí ľudí zo Sovietskeho zväzu. Červenej armáde patrí vďaka a obdiv za to, čo v tom období dokázala,“ pridáva v priloženom videu predseda Smeru-SDS Robert Fico. „Slovanov, ktorých padlo vo vojne 30 miliónov, zabíjali fašisti z rasistických dôvodov, pretože nás chceli vyhubiť a zotročiť. Nezabúdajme, vojna prišla zo Západu, sloboda z Východu,“ pridal vo videu záverečné slová Ľuboš Blaha.

Ukradli nám štát, ukradli nám Slovensko. V sobotu si ho prídeme vziať späť! revoltuje Blaha

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info