HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Fotografia z košickej nemocnice rozpútala vášne: Šokujúce odôvodnenie 30 °C v budove!

Facebook (Zomri)

Národ ostal šokovaný! Satirická stránka Zomri na Facebooku zverejnila fotografiu z nemocnice v Košiciach. Na snímke je teplomer, ktorý ukazuje teplotu tesne pod 30 °C. Nemocnica sa dnes k tejto záležitosti vyjadrila, informuje Pluska.

Slovensko postihli silné horúčavy, z čoho nemajú radosť predovšetkým lekári, sestry, ale v konečnom dôsledku aj pacienti, ktorí musia v nemocnici s 30-stupňovou teplotou vnútri tráviť čas. Snímku z nemocnice zverejnila satirická stránka Zomri.

„Je vám teplo? Tak si potom predstavte že v takom teple musíte zachraňovať životy naobliekaní v plášťoch a čapiciach a gumených rukaviciach. Toto je fotografia z nedele z centrálneho operačného traktu v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach. Ďakujeme vám, lekári, že to tu s nami preživšími ešte trpíte. Snáď vám tam Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky pošle aspoň prenosnú klímu, lebo to by bola trochu hanba, keby sme museli robiť nejakú verejnú zbierku,“ znel popis snímky.

Ospravedlnenie nemocnice

Východoslovenská nemocnica na seba s vyjadrením nenechala dlho čakať. Za extrémne horúčavy v jej priestoroch môže údajne porucha. „Žiaľ, došlo k poruche turbokompresora, ktorý zabezpečuje chladenie v objekte monobloku našej nemocnice na Tr. SNP, vrátane operačných sál,“ uviedla pre Plusku hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.

„Momentálne sa realizuje jeho oprava, ktorá sa začala už minulý týždeň výmenou čerpadla. Podľa zmluvy s dodávateľom, by mala trvať do konca júna, robíme všetko preto, aby sa oprava urýchlila a bolo možné spustiť turbokompresor a chladenie v budove nemocnice na Tr. SNP čo najskôr,“ dodala Krišková s ospravedlním.

Natália športovala a bola plná života. Zomrela po očkovaní na koronu. V júli by mala 48 rokov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info