HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Banáš: S manželkou sa nedáme očkovať, máme protilátky. Beží tu čistá propaganda

Zdroj: YouTube Screenshot

Jozef Banáš v rozhovore prezradil, že s manželkou sa očkovať nedajú. Prebiehajúcu očkovaciu kampaň považuje za čistú propagandu a covid pasy za cestovnú doložku ako z minulého režimu.

Spisovateľ, bývalý politik a diplomat a otec Adely Vinczeovej Jozef Banáš v rozhovore pre portál eReport.sk priznal, že sa s manželkou očkovať nechystajú. Údajne majú dosť protilátok, ktoré si dávajú pravidelne vyšetrovať. Ide o rovnaký argument, ktorý prednedávnom použil aj český hokejista Jaromír Jágr, keď odmietol očkovanie a odmietol byť tvárou očkovacej kampane v Česku.

Prirodzené protilátky verzus vakcinačná propaganda

„Máme šťastie, že naša dcéra Adela nás nakazila. Teraz si dávame každý druhý mesiac laboratórnym testom zisťovať protilátky a máme ich dostatok,“ zdôveril sa Banáš. Ešte v decembri spolu s manželkou prekonali covid.

Myslí si, že pripravované covid pasy sú ako cestovná doložka, ktorá bola za bývalého režimu potrebná na cestu do zahraničia.

Prekáža mu mu a myslí si, že propagandisti robia chybu v tom, že nepozývajú do verejných diskusií názorových oponentov. Ľudia by podľa neho mali mať možnosť vypočuť si argumenty viacerých odborníkov s rozličnými názormi. Takých, ktorí sú za očkovanie, aj proti očkovaniu. Následne si ľudia urobia vlastný názor.

Je presvedčený, že momentálne tu nie je nič iné, len čistá vakcinačná propaganda. Do diskusií sa dostávajú len takí lekári, ktorí za to majú zaplatené. Niektorých lekárov dokonca považuje len za kvázi lekárov.

Pripomína, že samotný štát dáva na očkovaciu propagandu obrovské peniaze. Podľa Banáša takáto jednostranná propaganda však pôsobí na ľudí kontraproduktívne a v konečnom dôsledku ich od očkovania odrádza.

„Priebeh môjho ochorenia bol spočiatku síce relatívne zložitý, ale následne to nebolo až také dramatické, ako to niektoré médiá opisovali. Z hľadiska dôsledkov po prekonaní covidu sa cítim byť v normále,“ povedal o svojom zážitku s covidom.

Jágr odmietol byť tvárou očkovacej kampane. Očkovať sa nedá, má dostatok protilátok

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info