HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Rozsiahly zásah polície: Odhalili desiastky nelegálnych migrantov a pomohli rozbiť medzinárodnú organizovanú skupinu

Ilustračné foto / TASR

Slovenskí policajti informovali na svojom facebookovom profile o tom, že príslušníci Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru (UHCP PPZ) odhalili desiatky nelegálnych migrantov.

Treba poznamenať, že polícia počas medzinárodnej akcie zameranej na obchodovanie s ľuďmi za účelom pracovného vykorisťovania odhalila pri kontrolách 26 nelegálne zamestnaných osôb.

Pod záštitou Europolu

Zo statusu vyplýva, že v čase od 31. mája do 6. júna sa Slovensko zapojilo do celoeurópskych spoločných akčných dní (JAD) zameraných na obchodovanie s ľuďmi za účelom pracovného vykorisťovania. Tie sa pod záštitou Europolu realizovali vo všetkých členských štátoch EÚ a dvoch krajinách mimo EÚ – Švajčiarska a Veľkej Británie.

„Výsledkom spoločného úsilia všetkých zúčastnených krajín je identifikácia 442 možných obetí obchodovania s ľuďmi aj začatie vyšetrovania v 130 nových prípadoch pre podozrenie z obchodovania s ľuďmi,“ informovala polícia.

Mesík: „Nie je otázka či, ale kedy dôjde k ďalším migračným vlnám“

Celkom príslušníci Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru s inšpektormi práce skontrolovali 31 podnikateľských subjektov.

„Počas kontrol bolo skontrolovaných celkom 452 osôb, z toho 187 cudzincov pochádzajúcich z rôznych krajín, najmä z Ukrajiny, Srbska a Vietnamu. Celkovo bolo zistené 26 nelegálne zamestnaných osôb,“ stojí v statuse.

Pomohli rozbiť medzinárodnú organizovanú skupinu

Príslušníci UHCP PPZ zároveň pomohli rozbiť medzinárodnú organizovanú skupinu, ktorá pašovala nelegálnych migrantov, vietnamskej štátnych príslušníkov, do Európy, kde boli mnohí z nich pracovne vykorisťovaní.

Desivé rozprávanie svedkyne, ktorá videla exhumáciu pozostatkov generála Lučanského

„Išlo o koordinovaný zásah policajných zložiek na Slovensku i v zahraničí, pričom v SR boli vykonané tri domové prehliadky. V Bratislave zadržali 50-ročnú ženu, ktorá je považovaná za hlavnú organizátorku v SR,“ doplnili policajti.

Nelegálna práca

Pripomeňme, že na začiatku júna cudzinecká polícia na Slovensku po vykonanej kontrole vyhostila 19 cudzincov, ktorí vykonávali nelegálnu prácu.

Čaputovú opäť riešia poslanci: Prezidentke hrozí pokuta až 173-tisíc eur!

Policajti v spolupráci s Inšpektorátom práce vykonali kontrolu zamestnancov jednej z firiem v Šuranoch. Počas kontroly sa zistilo niekoľko prípadov nelegálnej práce. Z tohto dôvodu si Oddelenie cudzineckej polície Nové Zámky predvolalo 22 cudzincov.

Predvolaných bolo 7 občanov Srbska, 11 občanov Ukrajiny, dvaja občania Bosny a Hercegoviny a dvaja občania Gruzínska. Bolo prijaté rozhodnutie vyhostiť 19 z nich.

Osuský so Schutzom sa už tešia, že v Európe budú neočkovaní prichádzať o prácu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info