HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Moskve sa anonym vyhráža bombou! Žiada ukončenie povinného očkovania proti Covid-19

Ilustračný obrázok / pixabay
Moskovská polícia pátra po neznámom podozrivom, ktorý sa vyhrážal vyhodením do vzduchu budovy ústrednej vlády v meste. Žiadal, aby úradníci zrušili pravidlá vyžadujúce rúška na verejných miestach a povinné očkovanie pracovníkov v službách, informuje portál RT.
Niekomu pretiekla trpezlivosť
V piatok bola v jednej z oficiálnych schránok vládnej administratívy objavená mrazivá zásielka. V liste sa hovorilo o tom, že neznámy sa postavil proti novému pravidlu, ktoré vyžaduje očkovanie osôb pracujúcich v odvetviach ako pohostinstvá, doprava a maloobchod, ako aj proti požiadavkám aby Moskovčania nosili rúška a rukavice v metre a na hlavných verejných priestranstvách.

„Anonymný list s hrozbou výbuchu bol zaslaný na e-mail moskovskej vlády,“ uviedol úradník. „Počas inšpekcie budovy neboli nájdené žiadne výbušné zariadenia.“ Polícia v súčasnosti chápe neznámeho ako osobu, ktorá je zodpovedná za vyvolanie strachu.

Česi zakotvia v ústave právo brániť sa so zbraňou. Po USA a Mexiku budú tretí na svete

Putin zavádzal….vraj vakcína nikdy nebude povinná

Moskva sa tento týždeň stala prvým mestom na svete, ktoré nariadilo očkovanie pre tých, ktorí pracujú v službách. Spoločnosti, na ktoré sa tieto opatrenia vzťahujú, musia zabezpečiť, aby bolo 60% ich zamestnancov imunizovaných, lebo inak budú čeliť mastným pokutám.

V ruskom hlavnom meste sa počet potvrdených prípadov dostal na historické maximum za posledných 24 hodín. Vo štvrtok bolo zaznamenaných 9 056 pozitívnych testov.

Boli zavedené zákazy vychádzania po 23:00. „Sme veľmi blízko k oveľa prísnejším – dočasným, ale prísnejším – rozhodnutiam o obmedzeniach,“ dodal starosta Moskvy Sergej Sobjanin počas štvrtkového rokovania vlády.

V Moskve neposkytnú preventívnu zdravotnú starostlivosť nezaočkovaným ľudom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info