HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Matovič uznal, že ako premiér zlyhal, lebo mu nemal kto radiť: „Kolíková s Pellegrinim si skoro dali jazýčkovú“

Igor Matovič a Peter Pellegrini / Fotokoláž (via TASR)

Šokujúca spoveď expremiéra a súčasného ministra financií Igora Matoviča pre Aktuality rozpútala vášne. Uznáva, že ako premiér zlyhal, informuje eReport.

Mal som sa zbaviť Sulíka a bol by pokoj

Matovič vie, kde nastala chyba v časoch, kedy sedel v kresle predsedu vlády. „Nemal som blízkych ľudí, ktorí by mi dennodenne hovorili, toto by si mohol, toto by si nemusel. Jednoducho chcel som šetriť a potom som bol taký samorast v kresle premiéra. Možno aj preto to tak dopadlo,“ uznal. Dodal, že chýb spravil mnoho.

Jedna z nich podľa jeho bola, že sa včas nezbavil ministra hospodárstva a lídra SaS Richrada Sulíka. „Osobne si myslím, že prvým zle zapnutým gombíkom bolo, že som od začiatku nechal vyskakovať Sulíka a stranu SaS všetkým ostatným koaličným stranám po chrbtoch. Od začiatku nám podrážali nohy,“ sťažoval sa. Išlo najmä o opatrenia, ktoré Matovič zaviedol a s ktorými Sulík často nesúhlasil. „Vtedy sme sa mali zbaviť SaS a bol by pokoj,“ dodal.

Celosvetovo uznávaný virológ Matovič straší: Ak sa nedáte očkovať, na jeseň tu máme tretiu vlnu

Kolíková by si s Pellegrinim sadla

V prípade, že by nasledujúcej vláde predsedal či bol členom koalície líder Hlasu Peter Pellegrini, podľa Matoviča by s ním v koalícii, na rozdiel od neho či šéfa parlamentu Borisa Kollára, dokázala fungovať ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Šéf OĽaNO jej povedal do očí, že jej neverí a myslí si, že klame v súvislosti s podvodom. „Povedal som jej: Mária, ja si myslím, že ten podvod si spáchala. Mňa si nepresvedčila,“ nechal sa počuť.

„O dosť viac by si s Pellegrinim rozumeli Mária Kolíková alebo Richard Sulík,“ pokračoval Matovič. „Mnohí ľudia mi hovoria, že to je selanka a pomaly si tam dali jazýčkovú,“ uzavrel.

Matovič stále nestihol predstaviť daňovo-odvodovú reformu: Zasahuje Za ľudí, navrhuje nižšie dane

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info