HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Blaha: Matovičovi a spol. zneužili vraždu novinára a ukradli Slovensko. Odvtedy plienia a znásilňujú spravodlivosť

Tieto papierové vreckovky som podal roztrasenému a uslzenému Matovičovi, ukazuje Ľuboš Blaha. Zdroj: FB / Ľuboš Blaha

Najvyšší súd rozhodol, že v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa prípad vráti na Špecializovaný trestný súd. Marián Kočner a Alena Zsuzsová si ešte nemôžu vydýchnuť. Prirodzene, celé to v statuse na sociálnej sieti stihol okomentovať už aj Ľuboš Blaha.

Podpredseda Smeru vytiahol na svetlo spojenie, že sudca rozhodujúci o Kočnerovi a Zsuzsovej je vlastne bývalý politik SaS, ktorý sa za túto stranu pokúšal dostať aj do parlamentu. No a aby toho nebolo málo, Blaha v statuse vykričal sudcovi Paludovi všetky jeho „prešľapy“ z minulosti.

Sudca, čo kedysi kandidoval za SaS, má byť teraz etalón spravodlivosti?

Ľuboš Blaha sa hneď na úvod priznáva, že pri spomenutí mena Paluda, ktorý bol v strane Richarda Sulíka, vôbec nemá dôveru v nezávislosť slovenského súdnictva. „Prečo vlastne rozhodoval Paluda? Nemohol rovno rozhodovať Sulík? Rovno by si dali v súdnej sieni s Kočnerom zase svoje obľúbené raňajčočky, pohrkútali, či by mu zase neprelustroval SaS-ku a tak. No nebolo by to krásne? Romantické?“ pýta sa sarkasticky Blaha a vzápätí prepína na vážnejšiu nôtu.

„To fakt na Slovensku neexistuje nejaký nezávislejší sudca? Aspoň o dva miligramy?“ pýta sa ďalej s priznaním, že jemu je celý Kočner ukradnutý, pretože pôsobí ako gauner. Veľká časť Slovenska je však podľa Blahu presvedčená, že za vraždou Kuciaka bolo čosi väčšie než „nejaký provinčný rozkysnutý mafiánik. Niečo, čo malo položiť vládu Roberta Fica…“

Podpredseda Smeru sa tiež pýta, či je Paluda fakt správny sudca, ktorý má rozptýliť všetky pochybnosti o tom, či Kočner čelí civilizovanému súdnemu procesu alebo verejnému lynču. „Lebo Tódová s Lipšicom ho už na stránkach Denníka N odsúdili, tak je teda vinný. Upáliť! Sudca, čo kedysi kandidoval za vládnu stranu? Sudca, čo odsúdil opozičného poslanca za jeho výroky? Sudca, čo vyvreskoval na Roberta Fica, že by ho v zahraničí za jeho výroky odsúdili? To je ten etalón nezávislosti?“ krúti nechápajúc hlavou Blaha a dodáva: „A do toho hysterické vyhrážky Kolíkovej, ktorá ako ministerka spravodlivosti ešte pred rozsudkom vyvreskuje, že podá dovolanie, ak súd nerozhodne tak, ako chce ona? Toto nie je tlak na súdy? Toto je akože tá nezávislosť a slušnosť?“

Najvyšší súd zrušil rozsudok v kauze Kuciak

Chlapci končia, pretože všetko, čo chytia, to pobabrú. Ich čas sa kráti!

Podľa Blahu sa ľudia budú pýtať: „Nie je toto celé len šou na zakrytie skutočnej pravdy o vražde Jána Kuciaka? Nezametá takto niekto iba stopy po skutočných vinníkoch? Stopy po ´míľniku, ktorý sme dosiahli Kuciakovou vraždou´, či ako to ten Matovič povedal?“

Podpredseda Smeru sa netají, že by privítal, keby sa atmosféra lynču skončila a keby o týchto veciach rozhodovali nezávislí sudcovia, ktorí nekandidovali za vládnu stranu. „Asi by to vyzeralo menej ako monstrproces,“ konštatuje Blaha.

Vracia sa aj k incidentu s Matovičom v parlamente, keď mu na rečnícky pult položil, vraj úplne nevinne a v dobrom, balíček papierových vreckoviek. „Nech si poplače, nech utrie slzy. A on tam tie vreckovky po mne zúrivo hádzal – nejaký bol chalan nervózny. On sa tam reálne zosypával. Chlap, čo iným poslancom hádzal striekačky na hlavy, nevie zniesť ani to, keď mu dobrá duša podá vreckovku – musí byť na tom veľmi zle,“ myslí si Blaha.

Matovič sa skutočne v parlamente nezdržal a po smerákoch vrieskal, že sú mafia. „Na deň ho pustia na vychádzku a už zase všade vidí mafiu, plače, kričí, nadáva a rozpadáva sa. No nič, treba si zachovať úsmev a dobrú náladu. Chlapci končia. Všetko, čo chytia, to pobabrú. Ani len prekliaty kvet nevie ten chumaj odtrhnúť na lúke bez toho, aby neporušil zákon!“ smeje sa podpredseda Smeru lídrovi OĽaNO a svojmu úhlavnému nepriateľovi.

„Aj dnes budeme bojovať proti Matovičovi a jeho urválkom, ktorí zneužili vraždu novinára a ukradli Slovensko. Odvtedy plienia a znásilňujú spravodlivosť. Ale ich čas sa kráti. Preto tá nervozita, preto tie hysterické záchvaty. Už im to dopína,“ končí status Ľuboš Blaha.

Cirkus s parlamente: Jeden potkan, druhý potkan… Kedy konečne zavolajú deratizérov? (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info