HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kariérny diplomat Korčok sa vyfarbil. Zúčastnil sa straníckeho snemu SaS a hrkútal si s Klusom

Ivan Korčok sa objíma s Martinom Klusom na sneme SaS FOTO TASR - Jaroslav Novák -

Kariérny diplomat Ivan Korčok sa definitívne vyfarbil. Zúčastnil sa straníckeho snemu SaS a hrkútal si tam so svojím štátnym tajomníkom a členom SaS Martinom Klusom. Začal sa koniec nestraníckej diplomatickej služby?

O účasti Korčoka na sneme SaS informovala TASR. Klus sa počas snemu vyjadril, že uvažuje o diplomatickej kariére. Zároveň ubezpečil, že nejde o nič akútne. „Je to otvorená otázka. Aj podľa toho, ako sa bude ďalej vyvíjať politická atmosféra na Slovensku, sa rozhodnem, čo ďalej,“ vyhlásil.

Korčok mal Klusovi podľa agentúrnej správy na sneme SaS povedať, „nešpekuluj, tvoje miesto je v slovenskej politike“. Klus na to reagoval slovami, že aj minister Korčok si asi myslí, že „na diplomatickú kariéru mám ešte chvíľu čas“.

MUDr. Lipták varuje: Najviac ľudí, až 262 z milióna zaočkovaných, zomiera po vakcíne Moderna!

„Keďže sa venujem európskym záležitostiam, tak týmto smerom by som sa uberal,“ predsa len niečo naznačil o svojich diplomatických ambíciách Klus. Na ministerstve zahraničných vecí pôsobia desiatky skúsených diplomatov. Dlhoročnými skúsenosťami sa kvalifikovali na to, aby mohli pôsobiť v diplomatickej službe. Úsilie Klusa dostať sa na post veľvyslanca je živým príkladom princípu takzvaných našich ľudí. Iní musia pôsobiť v diplomacii aj dve desaťročia, aby si zaslúžili viesť zahraničnú misiu.

Takisto je vysoko neštandardné, že sa straníckych snemov zúčastňujú kariérny diplomati. Aj keď je v súčasnosti Korčok minister, stále je považovaný za diplomata. Účasťou na straníckom zhromaždení spochybňuje nestraníckosť slovenskej diplomatickej služby.

Blaha: Slušnoľudia, nezabúdajte, aj naša trpezlivosť má hranice. Matovičova zlomoc sa musí skončiť!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info