HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Jágr odmietol byť tvárou očkovacej kampane. Očkovať sa nedá, má dostatok protilátok

Zdroj: Twitter (Lubos Brabec)

Hokejová hviezda a žijúca legenda Jaromír Jágr odmietol ponuku stať sa tvárou očkovacej kampane v Česku. Sám sa očkovať nechystá, pretože má dostatok protilátok.

Hokejista Jaromír Jágr podľa informácií Seznam Zpráv odmietol ponuku stať sa jednou z tvárí očkovacej kampane proti ochoreniu COVID-19 v Česku.

Jágr mal žiadosť omietnuť s argumentom, že on sám sa očkovať neplánuje, pretože má dostatočné množstvo protilátok.

Panika v tábore fanatických zástancov očkovania

Tento argument (dostatok protilátok) spôsobil v Česku paniku. Zrejme z dôvodu, že ak by sa podobný prístup rozšíril medzi pospolitým ľudom, očkovanie by medzi veľkou časťou populácie stratilo význam. Nasledovala by strata záujmu o očkovanie. Vakcinačný humbug by nedobrovoľne utíchol.

Medzi odbornou verejnosťou však nejde o ojedinelý názor. Nepotrebnosť očkovania pri existencii protilátok vytvorených prirodzeným spôsobom zdôrazňuje stále viac neskorumpovaných odborníkov.

Časopis Forbes ešte minulý rok písal, že prirodzená imunita po prekonaní COVID-19 môže pretrvať roky alebo až desiatky rokov. Vyplýva to zo štúdie renomovaných výskumníkov Inštitútu imunológie La Jolla. U jedincov, ktorí majú robustnú mieru B a T-buniek, „pretrvávajú tieto v tele potom ešte veľmi, veľmi dlho“.

Po prekonaní COVIDu nie je dôvod sa očkovať. Získate imunitu až na desaťročia, potvrdila štúdia

Hoci štúdia v tom čase ešte nebola preverená odborníkmi, takzvaný peer-reviewed,The  New York Times ju označil za najkomplexnejšiu a najdlhšie trvajúcu štúdiu imunitnej pamäte na koronavírus doteraz.

S podobným zistením prišiel aj tím z Centra bunkového a tkanivového inžinierstva v nemocnici U svätej Anny v Brne, ktorý vedie výskumníčka Irena Koutná. Tvrdia, že ochrana ľudí, ktorí prekonali covid, je o niečo silnejší ako u tých, ktorí boli proti nemu zaočkovaní.

Vedci dokázali, že imunita po prekonaní COVID-19 je o niečo silnejšia ako po vakcíne!

Hana Zelená, uznávaná česká virologička, rovnako vyslovila názor na očkovanie tých, ktorí COVID-19 prekonali a majú imunitu. Tvrdí, že očkovanie pre nich nemá žiadny zmysel a zbytočne sa vystavujú riziku nežiaducich účinkov.

Preto je veľmi divné, že aj napriek takýmto vedeckým dôkazom má byť vstupenkou do „normálneho života“ len očkovanie, prípadne negatívny test.

Virologička Zelená: Očkovanie ľudí po prekonaní Covid-19 je nezmyselné. S očkovaním detí by som bola veľmi opatrná!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info