HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Všetko je inak. Pápež František sa 12. septembra stretne s prezidentom a premiérom Maďarska

Návšteva pápeža Františka mala pomôcť zvýšiť zočkovanosť na Slovensku. Veľmi nezvýšila. FOTO - TASR

Vo viacerých maďarských médiách bola zverejnená informácia, že Pápež František sa 12. septembra v Budapešti nestretne s politikmi. Maďarské médiá sa odvolávali na americký katolícky denník National Catholic Register. Táto informácia je vyvrátená. Pápež František sa 12. septembra stretne s prezidentom Jánosom Áderom, aj premiérom Viktorom Orbánom, píše portál Újszó.

Podľa správ z poľskej tlače to malo byť spôsobené utečeneckou politikou maďarskej vlády, píše Újszó. Konferencii biskupov Maďarska je podľa Újszó ľúto, že sa v maďarských a medzinárodných médiách zverejnili nepravdivé informácie z pápežovho programu v Maďarsku.

„Informácia, že Svätý Otec vylúčil kohokoľvek zo svojho programu, je nepravdivá,“ uvádza sa vo vyhlásení Konferencii biskupov.

Rusi varujú: Potenciál ozbrojeného konfliktu v Európe stúpa

Jednodňová návšteva Maďarska

Pápež František sa má v septembri stretnúť s prezidentom Jánosom Áderom a premiérom Viktorom Orbánom na jednodňovej návšteve Maďarska, uviedla v stredu Konferencia biskupov Maďarska.

„Očakáva sa, že pápež František pricestuje do Maďarska 12. septembra 2021. Zúčastní sa záverečnej omše 52. Medzinárodného eucharistického kongresu. Pred omšou sa plánuje samostatne stretnúť s prezidentom Jánosom Áderom a premiérom Viktorom Orbánom. Tiež s členmi vlády a ďalšími vysokými predstaviteľmi štátu.“ Vyhlásenie Konferencie biskupov prináša portál Újszó.

Nevieme dokázať, že Veronika je sliepka. Keby ňou však bola, nesprávala by sa inak

 

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info