HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Texas zakazuje Covid pasy. Požadovať ich bude porušením osobnej slobody

Ilustračný obrázok © Shutterstock
Guvernér Texasu Greg Abbott podpísal návrh zákona, ktorý zakazuje používanie očkovacích pasov. Trvá na tom, že Texas musí zostať úplne „otvorený“. Požadovať pas pri akejkoľvek príležitosti bude porušením individuálnej slobody, informuje portál RT.
Ide o osobnú slobodu
„Texas je otvorený na sto percent. Texasania by mali mať slobodu ísť tam, kam chcú, bez akýchkoľvek obmedzení alebo požiadaviek,“ uviedol Abbott vo svojom tweete pred pondelkovým podpisom zákona.

Guvernér dodal, že legislatíva zakazuje akýmkoľvek obchodným alebo vládnym subjektom „vyžadovať očkovacie pasy alebo akékoľvek informácie o očkovaní.“

Spoločnosti, ktoré budú konať v rozpore s novým zákonom, môžu mať zrušené štátne zmluvy a podľa časopisu Texas Tribune môžu prísť o vládou vydané licencie alebo prevádzkové povolenia.

Teória úniku koronavírusu z laboratória je vierohodná, tvrdí tajná správa USA

Návrh zákona stanovil, že podniky budú mať naďalej povolené vyšetrovať samotný koronavírus a implementovať „protokoly na kontrolu infekcie“.

Hoci Abbott už v apríli podpísal výkonný príkaz s podobným účinkom, vďaka pondelňajšiemu podpisu zákona je Texas najnovším štátom, ktorý zakazuje tieto preukazy so súhlasom zákonodarcov.

Zákaz očkovacích pasov

Zatiaľ čo Utah aj Arkansas zakázali vládnym agentúram vyžadovať dôkaz o očkovaní, iné ako Alabama, Indiana, Iowa a Severná Dakota priamo zakázali očkovacie pasy.

Chystajú nám „páni sveta“ na júl celosvetový kolaps?

Guvernéri GOP (Grand Old Party – republikánske strany, pozn. red.) opakovane označili pasy s vakcínami za nebezpečné pre osobnú slobodu. Guvernér Floridy Ron DeSantis, bol medzi prvými, ktorí zakázali pasy prostredníctvom výkonného nariadenia.

Uviedol, že majú „obrovské dôsledky na súkromie“ a dodal, že nebude nútiť obyvateľov, aby „poskytli dôkaz očkovania, len aby mohli žiť život normálne.“

Takmer polovica všetkých Texasanov dostala najmenej jednu dávku vakcíny proti koronavírusu, hoci iba asi 36% populácie štátu bolo úplne imunizovaných.

V americkom štáte Washington ponúknu ľudom za očkovanie proti covidu marihuanu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info