HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pčolinského list z väzenia: Mala existovať organizovaná skupina v zložení ja, Vladimír Pčolinský, Lipšic, Tódová, Košč

Vladimír Pčolinský. FOTO TASR - Martin Baumann

Situácia okolo väzobne stíhaného exriaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského sa zamotáva. Alebo naopak, rozmotáva? O mnohom svedčí jeho otvorený list, ktorý zaslal médiám. V liste cituje aj výpoveď Petra Tótha, ktorý v nej spomína podľa nami nižšie citovaných zdrojov Daniela Lipšica, Moniku Tódovú aj Petra Košča.

„Vladimír Pčolinský, ktorý sa nachádza vo väzbe, a ktorého účasť v parlamente odhlasovali poslanci NR SR, sa rozhodol poslať spoza mreží verejný list médiám. V ňom odhaľuje aj výpoveď Petra Tótha, ktorý spomína Daniela Lipšica, Moniku Tódovú aj Petra Košča.“ Píše portál veci-verejne.sk.

Krátky návrat v čase

Vráťme sa však najskôr do času tesne pred zadržaním exriaditeľa SIS. Bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský si mal pred svojím zadržaním nájsť v garáži anonymný list. Z neho sa mal dozvedieť o pripravovanej diskreditácii voči jeho osobe. Povedal to sudcovi Špecializovaného trestného súdu, ktorý rozhodoval o jeho väzbe. V liste podľa Pčolinského boli uvedené aj ďalšie mediálne známe osoby a ich prepojenia na rôzne kauzy. Vyplýva to z uznesenia o väzbe. O tom informoval web tvnoviny.sk.

Peter Tóth: Novinári sú komplicmi organizovanej skupiny Pčolinský – Lipšic – Košč (rozhovor)

Pčolinský začína z väzby hovoriť

Exšéf Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský je aktuálne vo väzbe. Po dlhých týždňoch a najmä výpovedi Petra Tótha z 1. júna sa však rozhodol prostredníctvom svojej zastupujúcej advokátskej kancelárie poslať médiám verejný list.

Niečo sa tu tutlá

Portál veci-verejné.sk sa odvoláva na Pravdu a píše: „Pčolinský v liste podľa Pravdy zdôrazňuje, že Tóth uviedol, že nevie nič o jeho údajných skutkoch, z ktorých je obvinený. Tóth mal vraj zároveň nadávať Pčolinského obhajcom, no napriek tomu mu nebola udelená poriadková pokuta. Napokon (Pčolinský) spomenul aj najzávažnejšie tvrdenia, ktoré majú vyplývať z Tóthovej výpovede týkajúcej sa vedenia KDH z roku 2003.

Organizovaná skupina vo zvučnom zložení

“Významnejšie však je, že podľa svedka mala existovať organizovaná skupina. Mala byť v zložení ja, Vladimír Pčolinský, Daniel Lipšic, Monika Tódová, Peter Košč a ďalší, ktorí sa v spolupráci s americkou CIA mali podieľať na prenasledovaní svedka Petra Tótha, a taktiež na vyzradení jeho utajenej identity v súdnom konaní,” píše sa – podľa veci-verejné.sk „vraj“ v liste. Tóth o spojení týchto mien hovoril na svojom známom blogu už v roku 2018.

Prečo iba Pčolinský?

Pčolinský sa na záver v liste pozastavuje nad tým, prečo je vo väzbe len on a nie sú tam aj ďalší spomínaní vo výpovedi. “Mám za to, že takýto postup vyšetrovateľa NAKA a dozorujúceho prokurátora je v hrubom rozpore s Dohovorom a judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva. OČTK majú konať vo väzobných veciach prednostne, urýchlene a s osobitnou starostlivosťou v nadväznosti na Ústavu SR,“ myslí si podľa nami citovaného zdroja veci-verejné.sk Pčolinský.

Pozn. red. HD: Zaujímavá skutočnosť je, že v médiách hlavného prúdu sa o tomto liste a menách, obsiahnutých v ňom nenájde žiadna zmienka.

 

Blaha: „Lipšic si masíruje svoje komplexy menejcennosti. Ak by Pčolinský povedal pravdu, je to jeho koniec!“

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info