HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Mazurek sa raduje, že jeho strana Republika bude v parlamente. Zatiaľ však predčasne

Milan Mazurek / FOTO TASR - Pavol Zachar

Bývalý poslanec Kotlebovej strany ĽSNS Milan Mazurek sa v príspevku na svojom facebookom účte raduje, že jeho súčasná strana Republika bude v parlamente. Takéto tvrdenie je však predčasné.

Ďakovný príspevok, ktorý Mazurek zdieľal na Facebooku, napísal ďalší odídenec ĽSNS – Milan Uhrík. „Obrovské ďakujeme! Prvý masmediálny prieskum posiela Republiku do parlamentu,“ uviedol Uhrík. Na to Mazurek zareagoval slovami: „Už to musia oficiálne priznať aj prieskumné agentúry, Republika bude v parlamente! Sme lídrom vlasteneckých síl a hlas pre Republiku neprepadne,“ raduje sa Mazurek, ako keby už mal vyhraté.

Do parlamentných volieb však ešte nejaký čas zostáva a zvrtnúť sa to teda môže rôznymi spôsobmi. Koniec koncov, nie je vylúčená ani možnosť, že by Republiku mohla predbehnúť aj bývalá strana Uhríka a Mazureka – ĽSNS, z čoho by najmä po tomto vyhlásení exkotlebovec radosť iste nemal.

Napriek tomu, že podľa Mazureka ide Republika do parlamentu, najbližšie parlamentné voľby budú až v roku 2024, ak, samozrejme, nebudú predčasné. To by však muselo odhlasovať najmenej 90 poslancov, čo sa zatiaľ nestalo.

Uhrík: Súčasná vláda je mentálne indisponovaná a nezvláda ani elementárne riadenie štátu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info