HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Čierna Hora príjme ruských turistov bez akýchkoľvek covid podmienok

Ilustračný obrázok © Shutterstock

„V prípade nákazy vírusom spôsobujúcim COVID-19 na území krajiny bude ruským turistom poskytnutá bezplatná lekárska starostlivosť. Ak po návrate domov potrebujú test PCR, naša vláda im ho zabezpečí bezplatne,“ oznámil minister Jakov Milatovič. Uviedol Pnp.ru.

Turisti z Ruskej federácie môžu vstúpiť na územie Čiernej Hory aj bez víz a testov PCR. Povedal pred aktuálnou letnou turistickou sezónou minister hospodárskeho rozvoja Jakov Milatovič počas Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra.

„Môžem potvrdiť, že ruskí občania smú v súčasnosti vstúpiť do Čiernej Hory bez akýchkoľvek obmedzení. Teda za rovnakých podmienok ako pred pandémiou. Čo znamená, že nepotrebujú covid testy a ani víza,“ uviedol Milatovič.

Vedec požiadal o patent na COVID vakcínu ešte pred vyhlásením pandémie a záhadne umrel

Čierna hora uhradí i prípadné „covid náklady“

V prípade nákazy vírusom spôsobujúcim COVID-19 na území Čiernej Hory bude ruským turistom poskytnutá bezplatná lekárska starostlivosť. „Navyše, ak po návrate do svojej krajiny potrebujú test PCR, vláda Čiernej Hory im ho zabezpečí bezplatne,“ dodal Milatovič.

Turisti sa vracajú tam, kde to poznajú

Turistický priemysel v Čiernej Hore čelil v minulom roku 85-percentnému poklesu. Čo spôsobilo prepad ekonomiky krajiny o 15 percent. „Počítame najmä s turistami, ktorí Čiernu Horu poznajú. Pretože v čase pandémie ľudia prichádzajú na tie miesta, ktoré už majú odskúšané. A ruskí turisti u nás patria medzi nich,“ zdôraznil čiernohorský minister.

Väzby Ruska a Čiernej Hory majú historické korene

V tejto súvislosti už predseda vlády Čiernej Hory Zdravko Krivokapič uviedol, že jeho krajina bude s Ruskom vždy udržiavať dobré vzťahy. Keďže pramenia z historických, náboženských a kultúrnych väzieb medzi týmito dvoma krajinami.

Profesor zo Stanfordu: Lockdown je najhorší omyl verejného zdravia za posledných 100 rokov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info